ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Motorola Moto G – smartfon ze średniej półki na Święta Bożego Narodzenia

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
motorola moto g

W ciągu kilku ostatnich dni do Internetu dostało się wiele informacji dotyczących nowej słuchawki Motoroli, czyli firmy przejętej przez Google. Na początku był (teoretycznie) błąd na stronie internetowej, później Evan Blass wspomniał o kolejnym urządzeniu amerykańskiego producenta, a teraz zdjęcie ulotki promocyjnej przedstawiającej w pełnej okazałości nowy telefon.

Moto G – z tym najprawdopodobniej przyjdzie nam się przywitać w okolicach grudnia. Sądząc po grafikach zamieszczonych na kartce promocyjnej, Motorola pragnie wydać ten smartfon tak, aby stał się idealnym prezentem na Gwiazdkę. Zachęcać do tego ma atrakcyjna specyfikacja, która pozwala postawić Moto G na środkowej półce cenowej:

  • 4-rdzeniowy procesor Qualcomma taktowany rdzeniem o częstotliwości 1,2GHz;
  • 4,5-calowy wyświetlacz 720p (cały przód pokryty warstwą Gorilla Glass);
  • 8GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • aparaty: główny 5MPx (filmy w 720p), przód 1,3MPx;
  • Bluetooth 4.0;
  • Android 4.3.

Według plotek, bateria ma mieć pojemność wynoszącą 1950mAh, a dodatkowo wewnątrz obudowy znajdzie się miejsce na drugą kartę SIM. W zestawie mogą pojawić się różne kolory pokrywy wcześniej scharakteryzowanego ogniwa.

Do domysłów również należy cena, którą przyjdzie nam uiścić przy zakupie Moto G – niecałe 700zł. Stosunek jakości do ceny w tym wypadku jest naprawdę ogromny. Na koniec dostępność – prawdopodobnie nowy produkt Motoroli opuści Stany Zjednoczone i trafi na inne kontynenty.

źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy