Pocophone F1 jest świetnym urządzeniem. Oferuje wydajność na poziomie flagowców przy cenie typowej dla urządzeń ze średniej półki. Oczywiście, żeby oferować go w tak niskiej cenie, producent musiał pójść na pewne ustępstwa, o czym wspomnieliśmy już w naszej recenzji. Jak widać, nie dotyczy to jednak aparatu.

Pocophone F1 oceniony przez DxOmark

pocophone dxomark

Jak widać najwyżej ocenianym aspektem, za który urządzenie otrzymało aż 97 punktów jest autofocus. To świetna informacja, zwłaszcza dla ludzi robiących zdjęcia tekstu. Nie dziwi także niska ocena zoomu. Ten w Pocophone jest cyfrowy, więc do powiększania obrazu są wykorzystywane algorytmy.

Zobacz też: Google Pixel 3 i OnePlus 6T przedstawili się w DxOmark 

Dxomark długo kazało na siebie czekać z wynikami dla Pocophone F1. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, priorytetem dla nich są urządzenia flagowe, z największym potencjałem fotograficznym. Może to mieć także związek z aferą wizerunkową związaną z Xiaomi. Dlatego wciąż należy patrzeć na wyniki z lekkim przymrużeniem oka.  Osiągnięty przez Pocophone F1 wynik w DxOmark to 91 punktów. To dużo czy mało? No, cóż… To zależy. W ogólnym ranikngu smartfonów firmy urządzenie znajduje się dopiero na 22 miejscu, będąc daleko w tyle za liderem, który dostał aż 109 punktów. Z drugiej strony to wciąż bardzo dobry wynik, będący tylko o oczko niżej od iPhone 8. Stawia on Pocophone F1 nie tylko na pozycji lidera fotograficznego w średniej półce, ale umożliwia także walkę ze znacznie droższymi konstrukcjami.  

Źródło: Dxomark 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.