Google daje dwuletnie wsparcie dla swoich smartfonów – Galaxy Nexus nie otrzyma KitKata

Newsy

samsung galaxy nexus

Po wielu wyliczankach i zgadywaniach, w końcu poznaliśmy najnowszy mobilny system Google, czyli Android w wersji 4.4 oznaczony nazwą kodową KitKat (dzięki umowie z Nestle). Razem z tym wydarzeniem pojawiło się pytanie zadawane przez wielu użytkowników urządzeń z „Robocikiem” – czy ich telefon/tablet dostanie aktualizację do nowego oprogramowania?

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Niektórzy producenci już zapowiedzieli chęć wprowadzenia KitKata do kilku słuchawek z ich gamy. Jednak w tej kwestii największa uwaga skupia się na Nexusach, czyli smartfonach produkowanych dla Google przez inne korporacje. To właśnie one dostają jako pierwsze nowe aktualizacje. Android 4.4 zawiera istotną cechę, która polega na kompatybilności z urządzeniami z gorszą specyfikacją. To mogłoby oznaczać, że również starsze smartfony Google typu Galaxy Nexus są w stanie obsłużyć KitKata. Tak może być, ale niestety korporacja z Mountain View oficjalnie zdementowała tę możliwość. Dla niej wsparcie smartfonów to 2 lata toteż oficjalnie można już dzisiaj powiedzieć, że Nexus 4 może już za rok przestać dostawać aktualizacje.

Mogłoby się wydawać, że 2 lata to przeciętny czas na użytkowanie jednego telefonu, ale mimo to jeżeli dany smartfon jest w stanie uruchomić nową wersję systemu to czemu by jej nie wydać? Tutaj oczywiście do gry wchodzą pieniądze – to się po prostu nie opłaca i należy liczyć jedynie na nieoficjalne wsparcie.

źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x