Google daje dwuletnie wsparcie dla swoich smartfonów – Galaxy Nexus nie otrzyma KitKata

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
samsung galaxy nexus

Po wielu wyliczankach i zgadywaniach, w końcu poznaliśmy najnowszy mobilny system Google, czyli Android w wersji 4.4 oznaczony nazwą kodową KitKat (dzięki umowie z Nestle). Razem z tym wydarzeniem pojawiło się pytanie zadawane przez wielu użytkowników urządzeń z „Robocikiem” – czy ich telefon/tablet dostanie aktualizację do nowego oprogramowania?

Niektórzy producenci już zapowiedzieli chęć wprowadzenia KitKata do kilku słuchawek z ich gamy. Jednak w tej kwestii największa uwaga skupia się na Nexusach, czyli smartfonach produkowanych dla Google przez inne korporacje. To właśnie one dostają jako pierwsze nowe aktualizacje. Android 4.4 zawiera istotną cechę, która polega na kompatybilności z urządzeniami z gorszą specyfikacją. To mogłoby oznaczać, że również starsze smartfony Google typu Galaxy Nexus są w stanie obsłużyć KitKata. Tak może być, ale niestety korporacja z Mountain View oficjalnie zdementowała tę możliwość. Dla niej wsparcie smartfonów to 2 lata toteż oficjalnie można już dzisiaj powiedzieć, że Nexus 4 może już za rok przestać dostawać aktualizacje.

Mogłoby się wydawać, że 2 lata to przeciętny czas na użytkowanie jednego telefonu, ale mimo to jeżeli dany smartfon jest w stanie uruchomić nową wersję systemu to czemu by jej nie wydać? Tutaj oczywiście do gry wchodzą pieniądze – to się po prostu nie opłaca i należy liczyć jedynie na nieoficjalne wsparcie.

źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy