ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Intel komentuje braki proceosrów

Intel również pragnie stworzyć mobilne układy korzystające z 64-bitowej architektury

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
intel logoo

Premiera nowych iPhone’ów spowodowała, że konkurencja musi nadgonić produkt Apple. Wszystko to za sprawą zastosowania przez Amerykanów 64-bitowej architektury, która daje dodatkowe możliwości dla programistów. Na początku Samsung oficjalnie powiedział, że świat Androida również doczeka się takich układów. Teraz przyszła pora na inną firmę, tym razem ze Stanów Zjednoczonych.

Intel, czyli największy producent układów scalonych najprawdopodobniej na początku przyszłego roku przedstawi swoją własną wersję mobilnego procesora, który będzie wykorzystywał 64-bitową architekturę. Taką informację podało The Wall Street Journal. Dodatkowo ten sam raport mówi, że Intel pokusi się o zmniejszenie procesu technologicznego z dotychczasowo stosowanych 28nm do 22nm. Całość ma się skupiać na czterech rdzeniach procesora. Okazuje się, że nie tylko Koreańczycy mają ambitne plany w tej kwestii. Jednak popularność obecnych układów Atom w smartfonach i tabletach nie stoi na wysokim poziomie toteż dołączenie do wyścigu firmy Intel wydaje się zrozumiałe.

Niestety, ale razem z powyższymi informacjami pojawiła się notka, że najprawdopodobniej pierwsze urządzenie z mobilnym systemem operacyjnym Android i powyższym układem ujrzymy dopiero w 2015 roku, gdyż na przyszły rok zostanie on zarezerwowany dla urządzenia określonego nazwą „Field Programmable Gate Array”, co odnosi się do rodzaju programowalnego układu logicznego.

źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy