ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

ZTE przedstawia trzy smartfony Blade Q do najtańszych abonamentów

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
ZTE Blade Q

Chińska marka ZTE ma ambitne plany, które celują w 3. pozycję w konkursie na najpopularniejszego producenta. Niestety, ale obecnie to miejsce jest odległe toteż Chińczycy próbują za wszelką cenę powrócić na odpowiedni tor. W tym mają pomóc kolejne tanie smartfony skierowane głównie jako „za 1zł” w tanich abonamentach.

Tym samym ZTE nie bawi się w prezentację pierw bazowego smartfonu, a później ich odpowiednio większych i mniejszych wersji. Od razu możemy poznać całą rodzinę Blade Q z edycją Mini i Maxi. Wszystkie trzy słuchawki w swoich wnętrznościach kryją to samo i różnią się od siebie jedynie wyświetlaczami oraz pojemnością baterii. Dane techniczne nowych słuchawek ZTE sprowadzają się więc do:

  • układ MediaTek MT6572 (2×1,3GHz, Mali-400);
  • 1GB RAM;
  • aparat: tył: 5MPx (filmy 720p), przód: VGA;
  • 4GB wbudowanej pamięci z możliwością rozszerzenia jej za pomocą kart microSD;
  • Android 4.2.
ZTE-Blade-Q

Z kolei baza, czyli Blade Q posiada 4,5-calowy wyświetlacz prezentujący obraz w rozdzielczości 854×480, a bateria posiada pojemność 1800mAh.

ZTE-Blade-Q-Mini

Mniejszy model z dopiskiem „Mini” to 4 cale (800×480) i ogniwo 1500mAh.

ZTE-Blade-Q-Maxi

Na koniec Blade Q Maxi i jego 5-calowy ekran z identyczną rozdzielczością, co bazowa słuchawka. Bateria większa, bo o pojemności 2000mAh.

Wszystkie trzy słuchawki skierowane są na Stary Kontynent, ale nie zostały ujawnione jeszcze ceny oraz przybliżone terminy premiery rynkowej. Niemniej jednak polscy operatorzy powinni zainteresować się tymi słuchawkami.

źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy