nexus5-acpl

Nexus 5 jest tak tajemniczym smartfonem, że tylko Google jeszcze oficjalnie uznaje tę słuchawkę za nieistniejącą. Jednak premiera tego urządzenia zbliża się do nas coraz bardziej, co widać po coraz większej ilości zdjęć napływających do Sieci. Jednak spośród tych zbędnych fotografii wyłonił się ciekawy benchmark.

Basemark X to program mierzący wydajność urządzeń pod kątem gier na wielu platformach, co pozwala na porównanie smartfonów z Androidem, iOS i Windows. Ta aplikacja została uruchomiona na nieprzedstawionym jeszcze światu Nexusie 5. Wyniki są lepsze niż zadowalające. Jak dobrze wiemy, wewnątrz produktu LG znajdziemy najmocniejszy układ Qualcomma, czyli Snapdragon 800 z 2GB RAM i Adreno 330 toteż osiągnięty rezultat zdecydowanie przebija wszystkie testowane smartfony z G2 i innym na czele.

nexus 5 benchmark

lg g2 benchmark nexus 4 benchmark

Co ciekawe, w stosunku do Nexusa 4, urządzenie z blisko 5-calowym wyświetlaczem jest dwukrotnie wydajniejsze. Skoro Basemark X pozwala porównywać wydajnościowo również smartfony oparte na innych platformach to w zestawieniu z nimi jedyny model, który jest lepszy pod tym względem to iPhone 5S, który charakteryzuje się znacznie mniejszą rozdzielczością niż ta, którą możemy obejrzeć na wyświetlaczu Nexusa 5. Tym samym najnowszy „Googlephone” przez pewny czas może uchodzić za najwydajniejszy smartfon oparty na mobilnym systemie korporacji z Mountain View.

Na te wszystkie wyniki może mieć również wpływ samego systemu Android 4.4 KitKat (Key Lime Pie), który najprawdopodobniej podniesie w pewnym stopniu wydajność wszystkich urządzeń, które będą miały zaszczyt wykorzystywania najnowszego oprogramowania z „Robocikiem” jako logo.

źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.