samsung galaxy note 3

Samsung sprzedał 5 milionów sztuk Galaxy Note 3 w jeden miesiąc

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
jk shin galaxy note 3 samsung

Seria phabletów Samsunga określana jako Note jest zaraz po topowym smartfonie Galaxy S najpopularniejszymi produktami pod kątem sprzedaży. Niedawno mogliśmy poznać najnowsze urządzenie z dużym wyświetlaczem, czyli Note 3. Okazuje się, że następca bardzo dobrze przyjął się na rynku.

Wszystko to za sprawą danych sprzedaży, które ujawnił CEO Samsunga – Pan JK Shin. Według tych informacji, z półek zniknęło pięć milionów sztuk Galaxy Note 3 na całym świecie przez pierwszy miesiąc sprzedaży. To rewelacyjny wynik jak na tego typu urządzenie, do którego sceptycznie podchodzi spora grupa osób ze względu na jego wielki wyświetlacz. Dodatkowo wystarczy pokazać, że poprzednik uzyskał taki sam wynik dopiero po drugim miesiącu sprzedaży od momentu wprowadzenia go na rynek. Kolejne porównanie obrazujące tę ilość to rekordowe wyniki sprzedaży smartfonów Nokia z serii Lumia w minionym kwartale, które wyniosły ponad 8 milionów sztuk słuchawek kupionych w ciągu trzech miesięcy. Na tę liczbę składa się spora rodzina urządzeń z Windows Phone. Samsungowi, aby uzyskać taki wynik, wystarczy tylko kilka bardzo dobrych słuchawek

Jak widać, polityka Samsunga sprawdza się bardzo dobrze i trudno będzie odebrać Koreańczykom pozycję lidera. Monotonność ich urządzeń gwarantuje, że klienci są pewni tego, co otrzymają. Dla tych poszukujących bardziej oryginalnych produktów pozostają inne firmy, na przykład Sony i LG.

źródło: Android Central

Sprawdź najnowsze wpisy