Facebook Messenger otrzymuje naprawdę niezłą aktualizację

Piotr Andrzejewski Aplikacje 2013-10-30

Facebook-Messenger-UI-update-640x425

Jestem przekonany, że dla wielu z Was głównym sposobem komunikacji ze znajomymi jest aplikacja Facebook Messenger. Już w chwili obecnej jest ona na Androidzie nie najgorsza (a na pewno lepsza od samej aplikacji Facebooka), lecz w najbliższej przyszłości do Sklepu Play trafi nowa aktualizacja, radykalnie zmieniająca Messengera pod względem wizualnym. Obecnie trafiła ona na razie do ograniczonej grupy odbiorców, lecz już niebawem powinna stać się powszechnie dostępna.

Największą zmianą jest dostosowanie designu całej aplikacji Facebook Messenger do stylistyki Holo, jakże charakterystycznej dla całego Androida. Dzięki temu program wygląda dużo schludniej, jego wygląd jest prosty i przejrzysty, a Messenger w końcu wygląda jak tworzony ściśle z myślą o platformie Google. Główny interfejs podzielono na trzy zakładki, pomiędzy którymi przeskakujemy za pomocą przesuwania palcem po ekranie. Mamy tu więc jedno okno poświęcone rozmowom, drugie prezentujące dostępne kontakty, a trzecia zakładka to ustawienia. Zmiany wizualne dotknęły również samą ikonkę Messengera. Kolejną z nowości jest lepsza integracja z numerami telefonów, pozwalająca wyszukiwać użytkowników za ich pomocą, a nowa aplikacja ma też być dużo szybsza i sprawniejsza.

Jeżeli nie chcecie czekać na automatyczną aktualizację, to nowego Messengera możecie pobrać stąd – nam udało się go zainstalować bez przeszkód, jednak jeżeli natraficie na problem, to rozwiązaniem może być usunięcie starej wersji aplikacji przed instalacją nowej.

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x