Apple jest pod ścianą i wraz z dzisiejszym doniesieniem wygląda na to, że firma próbuje otworzyć się na nowe branże. O ile na swoich dotychczasowych produktach gigant nadal zarabia krocie, tak dodatkowymi pieniędzmi nikt nie pogardzi. Jak donosi portal Cheddar, Apple pracuje nad swoim własnym serwisem strumieniującym gry.

Apple i strumieniowanie gier

Serwisy streamingowe dla Apple nie są niczym nowym, ponieważ cały czas prężnie działa Apple Music, czyli największy konkurent Spotify. Tym razem jednak firma podobno zamierza przygotować serwis określany jako „Netflix dla graczy”. Całość ma działać standardowo dla tego typu przedsięwzięć – co miesiąc płacimy określoną kwotę, a w zamian za to dostajemy dostęp do pewnej puli gier. Niestety na chwilę obecną nie mamy nic więcej. Nie jest znana cena usługi ani nie wiadomo, jakie gry będzie obejmować. Co więcej, nie wiadomo nawet, czy prace nad takim serwisem rzeczywiście trwają – Apple nie odniosło się do doniesień Cheddara. Być może będzie to coś w stylu Projektu Stream, który niestety, ale zdążył już upaść.

Zobacz także: Niesamowicie drogi smartwatch od Louisa Vuitton’a

Kolejnym doniesieniem z kategorii „podobno” jest informacja, która mówi, że Apple rozmawia już z niektórymi producentami gier o zostaniu wydawcą. Osobiście uważam, że jeśli opisywana plotka okaże się prawdą, to nie pozostaje nam nic innego jak tylko się cieszyć. Konkurencja na rynku zawsze jest dobra dla nas, konsumentów. Nie zmienia to jednak faktu, że mimo swojej renomy i zawartości portfela, gigant z Cupertino najprawdopodobniej nie będzie miał łatwo – na rynku funkcjonują już podobne rozwiązania innych gigantów, którzy z grami wideo związani są od bardzo dawna.

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.