Pamięci półprzewodnikowe wypierają powoli konstrukcje talerzowe w zastosowaniach konsumenckich. Pomimo zauważalnie wyższej ceny w przeliczeniu na 1 GB pamięci mają masę zalet. Zapis i odczyt danych są znacznie szybsze niż w konstrukcjach talerzowych. Są bezgłośne oraz odporniejsze na wstrząsy od HDD, co jest istotne zwłaszcza w laptopach. Osiągi najszybszych SSD już dawno przekroczyły możliwości portu SATA na płycie głównej. W związku z tym coraz większą popularnością cieszą się superszybkie pamięci pracujące pod interfejsem PCIe 3. generacji.

 Samsung 970 Evo Plus to udana ewolucja

Samsung 970 Evo Plus

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

 

Samsung jest nie tylko największym producentem smartfonów na świecie, ale także poważnym graczem na rynku pamięci półprzewodnikowych, co z resztą świetnie idzie ze sobą w parze. Ich karty SD, pamięci MMC oraz SSD uchodzą za jedne z lepszych rozwiązań na rynku. Ostatnio swoją premierę miał nowy model flagowej serii. Samsung 970 EVO Plus  jest kolejnym modelem z serii 970 EVO. Jego parametry są jeszcze bardziej wyśrubowane niż u poprzednika, o czym można przeczytać w poniższej tabeli zestawiającej go z wersją podstawową:

Samsung 970 Evo Plus

Zobacz też: [Recenzja] Dysk SSD od Transcend – idealny sposób na brak pamięci i kopie zapasowe

Dla kogo taki dysk jest dobrym wyborem?

Tak naprawdę dla każdego SSD ze złączem M.2 pracujący w protokole NVMe to bardzo dobry nośnik do instalacji systemu i najczęściej wykorzystywanych programów. Pozwala na osiągnięcie maksymalnej wydajności naszego zestawu, zwłaszcza przy pracy z zaawansowanymi projektami. Jest także świetnym narzędziem dla graczy, szczególnie przy tytułach z wieloma ekranami ładowania. To także często jedyny sposób na dołożenie dodatkowego dysku w laptopie, a nawet uczynienie znośnym działanie taniego netbooka z wlutowaną pamięcią MMC. Oczywiście w ostatnim przypadku warto zwrócić uwagę na znacznie tańsze jednostki niż ta ostatnio zaprezentowana przez Samsunga.

Źródło: Samsung
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.