Pamięci półprzewodnikowe wypierają powoli konstrukcje talerzowe w zastosowaniach konsumenckich. Pomimo zauważalnie wyższej ceny w przeliczeniu na 1 GB pamięci mają masę zalet. Zapis i odczyt danych są znacznie szybsze niż w konstrukcjach talerzowych. Są bezgłośne oraz odporniejsze na wstrząsy od HDD, co jest istotne zwłaszcza w laptopach. Osiągi najszybszych SSD już dawno przekroczyły możliwości portu SATA na płycie głównej. W związku z tym coraz większą popularnością cieszą się superszybkie pamięci pracujące pod interfejsem PCIe 3. generacji.

 Samsung 970 Evo Plus to udana ewolucja

Samsung 970 Evo Plus

 

Samsung jest nie tylko największym producentem smartfonów na świecie, ale także poważnym graczem na rynku pamięci półprzewodnikowych, co z resztą świetnie idzie ze sobą w parze. Ich karty SD, pamięci MMC oraz SSD uchodzą za jedne z lepszych rozwiązań na rynku. Ostatnio swoją premierę miał nowy model flagowej serii. Samsung 970 EVO Plus  jest kolejnym modelem z serii 970 EVO. Jego parametry są jeszcze bardziej wyśrubowane niż u poprzednika, o czym można przeczytać w poniższej tabeli zestawiającej go z wersją podstawową:

Samsung 970 Evo Plus

Zobacz też: [Recenzja] Dysk SSD od Transcend – idealny sposób na brak pamięci i kopie zapasowe

Dla kogo taki dysk jest dobrym wyborem?

Tak naprawdę dla każdego SSD ze złączem M.2 pracujący w protokole NVMe to bardzo dobry nośnik do instalacji systemu i najczęściej wykorzystywanych programów. Pozwala na osiągnięcie maksymalnej wydajności naszego zestawu, zwłaszcza przy pracy z zaawansowanymi projektami. Jest także świetnym narzędziem dla graczy, szczególnie przy tytułach z wieloma ekranami ładowania. To także często jedyny sposób na dołożenie dodatkowego dysku w laptopie, a nawet uczynienie znośnym działanie taniego netbooka z wlutowaną pamięcią MMC. Oczywiście w ostatnim przypadku warto zwrócić uwagę na znacznie tańsze jednostki niż ta ostatnio zaprezentowana przez Samsunga.

Źródło: Samsung

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.