W ostatnich miesiącach, a może nawet latach mam wrażenie, że moda na ekologiczne życie gdzieś uciekła lub się po prostu znudziła. Oczywiście wciąż wiele firm szczyci się tym, że ich produkty są biodegradowalne, ale ewidentnie ten temat zszedł na dalszy plan. Niemniej to tylko lepiej, że właśnie w takiej chwili Samsung postanowił ogłosić nową politykę firmy, która ma minimalizować odpady i wykorzystywać materiały przyjazne dla środowiska.

Opakowania Samsunga będą bardziej ekologiczne

samsung logo

Tak, jestem niemalże pewny, że dla większości z Was ta informacja nie będzie równoznaczna z tym, że jutro pójdziecie do sklepu i kupicie produkt Samsunga. Niemniej tego typu zmiany zawsze są warte odnotowania. Otóż Koreańczycy ogłosili, że od pierwszej połowy bieżącego roku zmienią się opakowania ich produktów — od telefonów, przez tablety, na urządzeniach domowych kończąc. Zamiast tradycyjnych tworzyw sztucznych pojawią się te z recyklingu, a większe znaczenie będzie miał papier — oczywiście też z „drugiej ręki”. Plastikowe opakowania, które zazwyczaj otaczają akcesoria, też będą eko za sprawą wykonania z odpadów.  Zmienią się nawet ładowarki na mniej błyszczące, a co za tym idzie nie będą one otaczane ochronną folią, która miała chronić przed zarysowaniami.

Zobacz też: Część Fossila należy teraz do Google.

Tego typu przykładów Samsung podaje zdecydowanie więcej w swojej notce prasowej. Na deser pojawi się specjalna grupa pracowników, która będzie dbać o odpowiednie projektowanie i rozwój produktów zgodnie z nową polityką firmy.

 

Źródło: Samsung

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.