ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
android q personalizacja

Android Q to więcej personalizacji — Google zyska, konkurencja straci

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Czysty Android, bezpośrednio od Google, ma swoje wady i zalety. Z pewnością niektórzy mogą go uważać za ubogiego, bo w końcu nie mamy wielu funkcji, które uchodzą za podstawowe w Samsungach, LG i innych. Z drugiej strony mamy błyskawiczne aktualizacje. Niewątpliwie należy to w odpowiedni sposób wyważyć, aczkolwiek Amerykanie wraz z Androidem Q mogą pokazać, że personalizacja będzie jeszcze lepsza. O ile dotychczas Robocik zdecydowanie pod tym względem się wyróżniał, to teraz będzie mógł to robić jeszcze lepiej, od samych podstaw. Z pewnością zyskamy na tym my, konsumenci.

Android Q zabierze konkurencji to, czym się wyróżniali — personalizacja wchodzi na wyższy poziom

google android q ciemny motyw

Fachowcom z XDA Developers udało się dotrzeć do wczesnej wersji Androida Q — prezentowaliśmy już go na filmie. Jednak cały czas docierają do nas najnowsze informacje na temat zmian, które Google ukryło w tym systemie. Tym razem pojawia się kwestia personalizacji. O ile już ciemny motyw to świetna wiadomość, to teraz do gry dochodzi możliwość zmian czcionki, kształtów poszczególnych ikon, ich teł czy też koloru akcentu motywu. Wszystkie możliwości zobaczycie na poniższych zrzutach ekranu — kolejno różne czcionki, akcenty i ikony:

Oczywiście nie dla wszystkich będzie to nowość, bo na przykład użytkownicy OnePlusa mają to na wyjęcie ręki. Nie inaczej jest z innymi firmami, ale wraz z Androidem Q stanie się to standardem, co tym bardziej cieszy, bo różnorakie modyfikacje producentów staną się niepotrzebne, a zawita jednolitość w ramach całej platformy. Powyższe zrzuty ekranu to tylko przykładu, Google szykuje tego zdecydowanie więcej. Na pewno też pojawią się wyjątkowe zestawy dla Pixeli.

Zobacz też: Apple przywraca do żywych martwe produkty!

Tak, jak Android Oreo i Android Pie dla wielu osób nie wprowadzał wielu zmian, tak Android Q może to zmienić. W tej wersji Google wyraźnie stawia na wygląd. We wcześniejszych zdecydowanie więcej działo się pod spodem. Dlatego coś czuję, że nadchodzący Robocik może okazać się jednym z najbardziej lubianych. Czy to źle? Okaże się w praktyce. Niemniej nawet tak drobne zmiany są potrzebne.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy