Premiera smartfonów z serii Galaxy S10 zbliża się wielkimi krokami. Nadchodzące flagowce Samsunga wzbudzają niemałe zainteresowanie, mimo że wiemy o nich już niemal wszystko. Nie tak dawno poznaliśmy wygląd Galaxy S10 (całej rodziny), a także dowiedzieliśmy się, że Galaxy S10 Plus ma się wyróżniać nie tylko specyfikacją. Tymczasem światło dzienne ujrzał kolejny, bardzo ciekawy przeciek.

Samsung Galaxy S10 i kryptowaluty – co mają wspólnego smartfony Samsunga i wirtualne waluty?

W internecie pojawiły się dziś zdjęcia, które ukazują Samsunga Galaxy S10 (prawdopodobnie wariant podstawowy). Najciekawszy w tym wszystkim jest fakt, że na ekranie urządzenia ukazany jest Samsung Blockchain KeyStore, czyli portfel, w którym naturalnie będzie można przechowywać wspierane kryptowaluty. Zresztą, zobaczcie sami:

Zobacz także: Google zostało ukarane za RODO. Tak dużej kary jeszcze nie było

Jak można zobaczyć na pierwszym z powyższych zdjęć, Samsung Blockchain KeyStore opisywany jest jako „bezpieczne i wygodne miejsce na kryptowaluty”. Z kolei na drugim zdjęciu możemy dostrzec, że na chwilę obecną rozwiązanie Samsunga wspiera tylko jedną kryptowalutę, Ethereum (ETH). Można więc śmiało założyć, że opisywany portfel nie jest jeszcze dokończony, a w przyszłości wspieranych będzie znacznie więcej kryptowalut. Osoby, które zdecydują się korzystać z aplikacji Samsunga będą mogły zaimportować do niej istniejący portfel lub stworzyć nowy. Brzmi znajomo? Nie tak dawno temu światło dzienne ujrzał HTC Exodus, czyli smartfon szczególnie przeznaczony dla osób zajmujących się kryptowalutami i kryptografią. Co by nie mówić, rozwiązanie Samsunga zapowiada się ciekawie. Niektórzy z pewnością skorzystają.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.