Apple Car

Apple zwalnia pracowników – czy to koniec projektu Apple Car?

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Newsy

Apple Car jest tematem wielu plotek od kilku lat. Tak naprawdę do końca nie wiemy czy amerykańska firma pracuje nad własnym samochodem czy będzie to system autonomicznej jazdy. Mimo wszystko ta druga opcja wydaje się dużo bardziej prawdopodobna. Na efekty prac inżynierów z Cupertino poczekamy jeszcze długo. Ostatnie informacje sugerują, że data premiery jeszcze się przesunie.

Zobacz także: DxOMark przygotowało ranking aparatów do selfie, czy takie testy mają sens?

Czy to koniec Apple Car?

Apple w mijającym tygodniu usunęło z zespołu pracującego nad „Project Titan” ponad 200 pracowników. Takie informacje podało nam CNBC, a rzecznik firmy je potwierdził. Mimo tego, prace nad autonomicznym systemem cały czas trwają. Widać jednak, że nie jest to obecnie priorytet dla Tima Cooka. Zgodnie z przedstawionym oświadczeniem, niektórzy pracownicy zostali przeniesieni do innych działów. 

Mamy niesamowicie utalentowany zespół pracujący nad autonomicznymi systemami i związanymi z nimi technologiami w Apple. Ponieważ zespół koncentruje się na kilku kluczowych obszarach do 2019 roku, niektóre grupy są przenoszone do projektów w innych częściach firmy, gdzie będą wspierać uczenie maszynowe i inne inicjatywy – powiedział rzecznik Apple.

W sierpniu zatrudniono byłego inżyniera Tesli, Douga Fielda. Miał on prowadzić zespół odpowiedzialny za „Project Titan” razem z Bobem Mansfeldem. Zwolnienia pracowników nie były niespodzianką. Spodziewano się restrukturyzacji pod nowym przywództwem. Prace nad samochodem trwają od 2014 roku. Plotki sugerowały, że miejscem opracowywania projektu są okolice siedziby firmy w Cupertino. Apple Car jest cały czas we wczesnym stadium rozwoju. Jego premiery możemy oczekiwać w latach 2023-2025. Informacje na temat prac nad autonomicznym systemem potwierdził Tim Cook w czerwcu 2017 roku.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy