vivo apex 2019 oficjalnie specyfikacja

Vivo Apex 2019 oficjalnie przedstawiony! Smartfon marzenie?

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Mieliśmy czekać na MWC, ale okazuje się, że Vivo postanowiło przyspieszyć proces wydania swojego najnowszego konceptu smartfona przyszłości. Tak najlepiej można określi modele, które ukrywają się pod marką Apex. Zeszłoroczna propozycja pokazała nam wysuwany aparat do selfie. Tegoroczna, Vivo Apex 2019, stawia na cechy, za które wcześniej niektórzy z Was nas obrażali. W takim razie nie pozostaje mi nic innego, jak przedstawić Wam dzisiejszą premierę.

Vivo Apex 2019 bez tajemnic i przycisków i aparatu do selfie i innych elementów

vivo apex 2019 oficjalnie specyfikacja

Zacznijmy tradycyjnie od… tym razem odpuśćmy sobie specyfikację. Ot, co mogłoby się znaleźć w tym modelu? Oczywiście Snapdragon 855, modem 5G i 12 GB RAM, ale to nietypowe rozwiązania wyróżniają ten model. Już wiecie, że smartfon nie został wyposażony w żadne przyciski. Zabrakło też jakichkolwiek otworów — ok, prawie, ale o tym za chwilę. Co prawda smartfon posiada złącze, ale jest ono magnetyczne. Do tego pojawiło się indukcyjne ładowanie. Sam design został określony przez Vivo jako Super Unibody i składa się wyłącznie z zaokrąglonego szkła. Wygląd pozostawiam do Waszej oceny. Niewątpliwie na grafikach wygląda on nieźle, ale liczy się rzeczywisty odbiór:

Skupmy się na kluczowych cechach, które wyróżniają Vivo Apex 2019. Firma razem z tym modelem przedstawiła czytnik linii papilarnych, który zajmuje całą powierzchnię wyświetlacza. W teorii, bo pierwsze wrażenia mówią o niemalże całym obszarze. Sam ekran też wykorzystywany jest do dźwięku — tradycyjnych głośników nie znajdziemy. Jedyny otwór, którego i tak przeciętny użytkownik się nie dopatrz, znajduje się na dolnej ramce i jest to oczywiście mikrofon.

Zobacz też: Android Q na filmie – zobacz nad czym Google pracuje!

W ramach przypomnienia, wczoraj przedstawiony został Meizu Zero. Jest to niemalże ten sam projekt, czyli zabieramy przyciski, złącza i tworzymy schludną obudowę. To, co różni oba modele, to fakt, że Vivo nie trafi do sprzedaży w takiej formie, a Meizu ma pojawić się na polskim rynku. Tylko wróćmy do tytułowego pytania, a właściwie powtórzmy je — czy to są smartfony Waszych marzeń? Czy producenci powinni iść w tę stronę?

Źródło: The Verge, Reddit

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy