galaxy m20

Jeszcze niezaprezentowane, a Samsung już zdradza, kiedy dostaną Androida Pie

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Jakiś czas temu Samsung zapowiedział swoją nową serię smartfonów z „M” na przodzie. W dzisiejszym tekście skupimy się na dwóch konkretnych modelach: Galaxy M10 i Galaxy M20. Premiera tych urządzeń zbliża się wielkimi krokami, a my tymczasem dowiedzieliśmy się ciekawej informacji, która z pewnością Wam się nie spodoba.

Samsung Galaxy M10 i Galaxy M20 bez Androida Pie na premierę

galaxy m10 m20 aktualizacja pie

Oba z wymienionych wyżej smartfonów nie będą działać pod kontrolą Androida Pie w dniu premiery, która swoją drogą ma się odbyć pod koniec bieżącego miesiąca (28 stycznia 2019). Galaxy M10 oraz Galaxy M20 zadebiutują z Androidem 8.1 Oreo na pokładzie. Wspomniana wersja systemu pojawiła się w grudniu… 2017 roku (z początku tylko dla urządzeń z serii Pixel). Mamy już 2019 rok, a Android Pie niestety wciąż nie jest standardem. Planowana data wydania „Ciacha” dla tych smartfonów została zaplanowana na sierpień bieżącego roku.

Zobacz także: Asystent Google w pigułce – komendy, dostępność

Ciekawe jest, że Samsung omawia już jeszcze niezaprezentowane smartfony – powyższy zrzut ekranu przedstawia harmonogram aktualizacji dla poszczególnych sprzętów. Można tam oczywiście dostrzec model M10 i M20. Oba urządzenia należą do niskiej półki cenowej i wydajnościowej, ale mimo wszystko fajnie by było, gdyby zadebiutowały już z Androidem Pie. Mam ogromną nadzieje, że stosowna aktualizacja pojawi się o wiele wcześniej, niż jest to obecnie planowane.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy