LG G Flex 004

Dwójka koreańskich firm od dzisiaj może chwalić się posiadaniem w swojej ofercie smartfona o nieszablonowym kształcie. Na początku był Samsung ze swoim modelem Galaxy Round. Teraz przyszła pora na oficjalną prezentację słuchawki G Flex przez LG, która to miała miejsce w Korei Południowej.

Najnowsze dziecko z serii G już od dłuższego czasu nie miało przed nami tajemnic toteż niczego szokującego nie należy się spodziewać. LG postąpiło podobnie jak Samsung i przerobiło jeden ze swoich wcześniejszych modeli wzbogacając go o „wygięty” wyświetlacz oraz odpowiednie baterie. W tym przypadku bazą jest topowa słuchawka G2, więc podzespoły są niemalże takie same:

  • chipset: czterordzeniowy procesor Qualcomm® Snapdragon™ 800 2,26 GHz (MSM
  • 8974);
  • procesor graficzny: Adreno 330, 450 MHz;
  • pamięć: 2 GB pamięci RAM LP DDR3 / 32 GB pamięci eMMC;
  • aparat: tylni 13,0 MP / przedni 2,1 MP;
  • akumulator: 3,500 mAh (wbudowany);
  • moduły: LTE-A / LTE / HSPA+ / GSM;
  • interfejsy: Bluetooth 4.0 / USB 3.0 / WiFi (802.11 a/b/g/n/ac) / NFC;
  • inne: tuner T-DMB / odtwarzanie dźwięku Hi-Fi z próbkowaniem 24-bit/192 kHz.

LG G Flex 003

Dodając do tego zakrzywiony 6-calowy wyświetlacz otrzymujemy LG G Flex. Panel ten został wykonany w najnowszej technologii POLED (Plastic OLED) i wyświetla on obraz w rozdzielczości 720p, co może dla niektórych być wadą. Jednak Koreańska marka przedstawia tę słuchawkę jako pierwszy na świecie intuicyjnie zakrzywiony smartfon, co idealnie podsumowuje pomysł Samsunga.

LG G Flex 002

LG G Flex pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 4.2.2, do którego została dołączona grupa przeróżnych usprawnień mająca dać możliwość wykorzystania zakrzywionego wyświetlacza. Ten, według producenta, powinien idealnie dopasować się do twarzy każdego użytkownika.

LG G Flex 001

Kolejną ciekawostką podkreślaną przez Koreańczyków jest samoregenerująca się elastyczna warstwa wierzchnia, która ma znacząco zredukować podatność na zarysowania G Flexa.

To i jeszcze więcej najprawdopodobniej będzie dostępne za astronomiczną kwotą. Niestety, ale wciąż nie mamy informacji dotyczących dostępności tego smartfonu. Z pewnością pojawi się on na rodzimym rynku gdzie będzie konkurował z Samsungiem Galaxy Round.

źródło: Informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.