Składany smartfon od Xiaomi nie może być, aż tak dobry, jak na filmie

Łukasz Pająk Newsy 2019-01-23

Samsung, LG, Huawei i wiele innych firm szykuje się na premierę swoich składanych smartfonów z elastycznymi wyświetlaczami. Jesteśmy ciekawi rewolucji budowy urządzeń mobilnych, choć patrzymy na nią z boku, bo zapewne pierwsza generacja tego typu modeli ominie Polskę w wielu przypadkach. Niemniej jeszcze bardziej jestem zaskoczony faktem, że dotychczasowe projekty wyglądają niesamowicie topornie. W tym momencie wkracza składany smartfon od Xiaomi i pokazuje coś oryginalnego oraz świetnie działającego. To zdaje się niewyobrażalnie niemożliwe jak na chińską firmę… Czasy się zmieniają…

Składany smartfon od Xiaomi wygląda nadspodziewanie dobrze

Mamy potwierdzenie wcześniejszego filmu ze składanym smartfonem od Evana Blassa, który prezentował Wam Kacper. Pan, którego możecie obserwować na powyższym nagraniu to nie kto inny, jak prezes Xiaomi, czyli Lin Bin. Czym się wyróżnia propozycja Chińczyków? Samsung stawia na składanie wyświetlacza do wewnątrz i oferowania drugiego. LG ma zaoferować osobne panele na wzór ZTE Axon M. Huawei też nie zapowiada się, aby „łamało” boki ekranu, jak Xiaomi. Niemniej firma zastanawia się jeszcze nad nazwą. Wpis na Weibo, gdzie został też umieszczony powyższy film, zawiera pytanie, która wersja jest lepsza — Xiami Dual Flex czy Xiaomi Mix Flex? W komentarzach padła też jeszcze ciekawsza propozycja — OrigaMi.

Zobacz też: Uważaj na ES File Explorer!

Wciąż nie wiemy zbyt wiele na temat terminu prezentacji składanego smartfona od Xiaomi czy też jego specyfikacji. Być może Chińczycy przywiozą swoją propozycję na targi MWC w Barcelonie, aczkolwiek nadal nie wiemy, czy to będzie gotowy produkt. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać.

Źródło: Twitter • maxprzemo83

  Ogólnie nie podoba mi się koncepcja ekranów składanych na zewnątrz. Taki elastyczny ekran może będzie odporny na zbicie ale rysy to będzie zbierał jak szalony, bo nie ma szans żeby był to materiał twardy i elastyczny równocześnie. Dlatego lepsze rozwiązanie to według mnie ekran składany do wewnątrz. Wieksze bezpieczeństwo takiego panelu.

  • Karls

   Ale wtedy nie da się korzystać ze złożonego ekranu, a taka jest idea tego rozwiązania. Masz mały, wygodny ekran, a jak potrzebujesz większego bo np. film chcesz obejrzeć, to sobie rozkładasz.

 • teges

  OrigaMi najlepsza

 • Herapix

  Jaka która wersja? Na obu filmach jest składany smartfon-z tą samą koncepcją. Ten sam. 0 różnic

  • Karls

   Źle zrozumiałeś – chodzi o to która wersja nazwy jest lepsza, model telefonu jest ten sam.

 • skazi B

  Wg mnie lepsze by było Xiaomi Mi Flex.

  • Preza

   Tylko pytanie czy LG nie ma nazwy „Flex” zastrzeżonej.

   • skazi B

    Jeżeli ma, to nazwy zaproponowane przez Xiaomi również odpadają.x