samsung elastyczny smartfon wyswietlacz project valley galaxy x

Składany smartfon od Xiaomi nie może być, aż tak dobry, jak na filmie

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Samsung, LG, Huawei i wiele innych firm szykuje się na premierę swoich składanych smartfonów z elastycznymi wyświetlaczami. Jesteśmy ciekawi rewolucji budowy urządzeń mobilnych, choć patrzymy na nią z boku, bo zapewne pierwsza generacja tego typu modeli ominie Polskę w wielu przypadkach. Niemniej jeszcze bardziej jestem zaskoczony faktem, że dotychczasowe projekty wyglądają niesamowicie topornie. W tym momencie wkracza składany smartfon od Xiaomi i pokazuje coś oryginalnego oraz świetnie działającego. To zdaje się niewyobrażalnie niemożliwe jak na chińską firmę… Czasy się zmieniają…

Składany smartfon od Xiaomi wygląda nadspodziewanie dobrze

Mamy potwierdzenie wcześniejszego filmu ze składanym smartfonem od Evana Blassa, który prezentował Wam Kacper. Pan, którego możecie obserwować na powyższym nagraniu to nie kto inny, jak prezes Xiaomi, czyli Lin Bin. Czym się wyróżnia propozycja Chińczyków? Samsung stawia na składanie wyświetlacza do wewnątrz i oferowania drugiego. LG ma zaoferować osobne panele na wzór ZTE Axon M. Huawei też nie zapowiada się, aby „łamało” boki ekranu, jak Xiaomi. Niemniej firma zastanawia się jeszcze nad nazwą. Wpis na Weibo, gdzie został też umieszczony powyższy film, zawiera pytanie, która wersja jest lepsza — Xiami Dual Flex czy Xiaomi Mix Flex? W komentarzach padła też jeszcze ciekawsza propozycja — OrigaMi.

Zobacz też: Uważaj na ES File Explorer!

Wciąż nie wiemy zbyt wiele na temat terminu prezentacji składanego smartfona od Xiaomi czy też jego specyfikacji. Być może Chińczycy przywiozą swoją propozycję na targi MWC w Barcelonie, aczkolwiek nadal nie wiemy, czy to będzie gotowy produkt. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać.

Źródło: Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy