ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
John Carmack i Todd Howard o przejęciu Bethesdy

Pamiętacie pierwszą część Fallouta? Można ją odpalić na smartfonie

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Smartfony z Windowsem już dawno odeszły do lamusa, dzięki czemu naprawdę niewiele osób nadal z nich korzysta. Niemniej jednak wciąż istnieją pasjonaci smartfonów z systemem od Microsoftu, czego doskonałym przykładem jest osoba, która uruchomiła pierwszą część kultowego Fallouta na Lumii 950 XL.

Pierwsza część Fallouta uruchomiona na smartfonie

Osobiście jestem ogromnym fanem Fallouta (do New Vegas). Część 4 i 76 niestety bardzo mnie rozczarowały. Na szczęście jednak wciąż istnieją starsze odsłony, które z drobnymi wyjątkami (Brotherhood of Steel, Tactics) wciąż są tak dobre, jak kiedyś. Pierwsza część Fallouta zadebiutowała 30 września 1997 roku, więc już naprawdę dawno temu. Przez ten czas technologia na tyle się rozwinęła, że Youtuberowi o ksywce Wall SoGB udało się uruchomić Fallouta 1 na smartfonie – Lumii 950 XL. Zresztą, zobaczcie sami:

Zobacz także: Ciemny motyw w Asystencie Google

Grę udało się odpalić dzięki Windows 10 ARM – wersji Windowsa 10 na komputery, która współpracuje z procesorami o architekturze ARM. Lumia 950 XL ma już swoje lata i nie jest demonem prędkości, więc nie ma co ukrywać – Fallout działa, ale o idealnej płynności możemy zapomnieć. Niemniej jednak całość świetnie pokazuje, jak wielki potencjał miał Microsoft wprowadzając na rynek smartfony z Windowsem. Niestety, ale nie wyszło, dlatego ten tekst dla większości będzie tylko ciekawostką.

Źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy