Sony Xperia XZ4 na nowych zdjęciach. Ten smartfon wygląda naprawdę nietypowo

Kacper Kościański Newsy 2019-01-22

Sony Xperia XZ4 to zdecydowanie jeden z najbardziej oczekiwanych smartfonów 2019 roku. Nic dziwnego, bo Xperia XZ4 będzie się naprawdę wyróżniać na tle swoich poprzedników jak i konkurencji. Doskonale potwierdza to dzisiejszy przeciek, który pokazuje przód wspomnianego urządzenia w pełnej okazałości.

Sony Xperia XZ4 na nowych zdjęciach. To naprawdę nietypowa konstrukcja

Premiera tytułowego urządzenia odbędzie się na nadchodzących targach MWC, które rozpoczną się już za nieco ponad miesiąc – 25 lutego bieżącego roku. Smartfon będzie miała ekran o proporcjach 21:9 i rozdzielczości 4K. Dokładna specyfikacja Xperii XZ4 nie jest jeszcze znana (na chwilę obecną znamy tylko domniemaną), ale dzięki dzisiejszemu przeciekowi poznaliśmy jej bardzo nietypowy wygląd. Zresztą, zobaczcie sami:

Sony xperia xz4

Zobacz także: Oszukańcze aplikacje map w Google Play. Gigant z Mountain View nic z tym nie robi

Jak widać na powyższym zdjęciu, smartfon ten jest bardzo długi i charakteryzuje się cienkimi ramkami. Niestety taka konstrukcja urządzenia przynajmniej z początku będzie problematyczna, co zresztą mnie nie dziwi. Mam tu na myśli przystosowanie aplikacji do takiego ekranu oraz obsługę smartfona jedną ręką – jeśli Sony nie dostosuje odpowiednio swojego oprogramowania, to może to być niemal niemożliwe.

Z widocznych wyżej zdjęć można także dostrzec pewien „pasek” po prawej stronie ekranu urządzenia. Na pierwszy rzut oka przypomina on Apps Edge z flagowców Samsunga – zakładkę, którą można rozwinąć w celu uzyskania szybkiego dostępu do wybranych aplikacji. Co by nie mówić – smartfon zapowiada się nadzwyczaj ciekawie, i wcale nie mówię tu tylko o wyglądzie – wydajność Xperii XZ4 także wzbudza podziw. Trzymam kciuki, żeby dział mobilny Japończyków w końcu wyszedł na prostą.

Źródło: sumahoinfo • kamil79123

  To jest nietypowy wygląd? Poza tym proporcja 21:9 to już chyba przesada.

 • Maxik
 • Andy

  i siegnij do gornej belki…

  • Kamil Gaweł

   Hmm, gesty?

  • Amadi

   Jak masz małe rączki to go nie kupuj, takie telefony są dla ludzi o większych i lepszych dłoniach, takich jak ja mam, dlatego to jest telefon dla mnie. Dziękuję za uwagę.

   • kamil79123

    Większych i lepszych dłoniach? Co to znaczy?

    • Sebosz

     #rasapanów XD

    • Amadi

     Poprostu, większe dłonie=lepsze dłonie, jestem nietolerancyjny

 • Darkness

  Zobaczymy jak będzie wyglądał na żywo już w dłoni, zdjęcie może być troszkę przekłamane, XZ4 podobno ma mieć długość iPhone XS MAX, a na zdjęciu XZ4 wygląda jak pilot od telewizora 😀x