Pamiętacie Vivo Apex z poprzedniego roku? Był to koncept firmy, który dopiero kilka miesięcy później wszedł do sprzedaży. Jednak w zupełnie nowej formie, bo w postaci NEX S i NEX A. Niemniej Apex robił ogromne wrażenie w dobie smartfonów od producentów, którzy dopiero uczyli się wycinania wyświetlaczy. Chińczycy poszli o krok dalej i zastosowali peryskop, czyli windę z aparatem do selfie. Tymczasem nadchodzi Apex 2019, który już pojawiał się nam pod nazwą kodową The Waterdrop. Firma podgrzewa atmosferę przed jego premierą.

Vivo Apex 2019, czyli The Waterdrop będzie inspiracją dla innych

#ElevatingFrontCamera

In 2018, we pioneered the #ElevatingFrontCamera with our #APEX concept phone at #MWC. Within months, we mass-produced it with our #NEX smartphone during #FIFAWorldCup. Now, get ready for #2019.

Opublikowany przez Vivo Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Powyższa zapowiedź od Vivo jasno wskazuje, że nadchodzi druga generacja wysuwanych aparatów. O ile wytrzymałość samego Vivo NEX S, jak i żywotność wspomnianej windy stoją na wysokim poziomie, to w zapowiedzi wyraźnie zaznaczono o odpowiednich testach. Z czym dokładnie się spotkamy? Nie znamy szczegółów, ale z kolejnego źródła, już nieoficjalnego pojawił się następujący film:

Smartfon bez przycisków? Być może nie do końca, choć następująca grafika wygląda naprawdę dobrze:

Jestem więcej, niż pewny, że Vivo pokaże coś niezwykłego. Na podobnym stopniu ustawiłbym prawdopodobieństwo szybkiej premiery tego typu urządzenia. W końcu po prezentacji Apexa, na serię NEX czekaliśmy kilka miesięcy.

Zobacz też: Jak sobie radzi Snapdragon 855 na tle 845 i Kirina 980?

Niemniej trzeba uzbroić się w cierpliwość. Przynajmniej w kwestii możliwości kupna konsumenckiego technologii, która zostanie zaprezentowana już za 2 dni. Czy faktycznie zabraknie przycisków? Czy faktycznie będzie to obudowa z jednego odlewu? Vivo Apex 2019 niewątpliwie wzbudza zainteresowani.

 

Źródło: GSM Arena, Facebook, Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.