Budżetowy Xiaomi 5G

Chińskie smartfony z 5G będą droższe. Wiemy o ile

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

W ciągu ostatnich kilku lat możemy zauważyć ogromny wzrost cen smartfonów, a szczególnie tych z najwyższej półki. Nie oznacza to jednak, że średnia i niska półka nie zaczyna kosztować coraz więcej – tutaj po prostu nie jest to aż tak widoczne. Niestety, ale smartfony z 5G będą droższe od tych, które są na rynku obecnie. Dowiedzieliśmy się nawet o ile (w przypadku chińskich urządzeń).

Chińskie smartfony z 5G będą sporo droższe

Chińskie smartfony zwykle wyróżniają się ceną. Ceną, która nierzadko bywa sporo niższa od konkurencji spoza Państwa Środka. Jak się jednak okazuje (co w sumie nie powinno nikogo dziwić), nawet chińskie smartfony z 5G sporo podrożeją. Jak donosi raport, chińscy producenci przyjęli formułę „5G + 500”, z czego 500 oznacza 500 CNY (ok. 74$ / 279 zł) – a więc owe urządzenia powinny być średnio o 280 zł droższe od swoich odpowiedników z 4G. Z pewnością jednak ta reguła nie obejmie wszystkich firm ani wszystkich modeli smartfonów, więc nie ma sensu od razu panikować.

Zobacz także: Mapy Google z ograniczeniami prędkości. Oto kolejna, świetna nowość

5G to świetna sprawa dla producentów podzespołów, bo z pewnością każdy z dostawców zwiększy swoje marże. Warto wspomnieć, że wszyscy kluczowi gracze zapowiedzieli już swoje modemy 5G. Mowa tu o Qualcommie, MediaTeku, Samsungu, HiSiliconie (Huawei) oraz Intelu. Należy pamiętać, że nowe technologie z początku zawsze są drogie. Zważając jednak na tak dużą konkurencję, ceny podzespołów 5G powinny szybko zacząć spadać. Czy razem z nimi stanieją też smartfony z 5G? Wątpię, ale warto mieć nadzieję.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy