Zapewne zabrzmię nieszablonowo, ale nie uważam, że potrzebujemy jeszcze smartfonów z fizycznymi klawiaturami QWERTY. Niewątpliwie fajnie, że one powstają, za co szczególnie doceniam BlackBerry KEY2 i KEY2 LE, ale na pewno nie są one wygodniejsze w użytkowaniu na co dzień. W specyficznych warunkach być może, dlatego z pewnością znajdą się zainteresowane nimi osoby. Dla nich też szykuje swoją propozycję Livermorium, ale nie będzie to zwykły smartfon.

Fizyczna klawiatura QWERTY w smartfonach nie jest szybka i wygodna, ale wciąż potrzebna? Tak twierdzi Livermorium

motorola moto z moto mod livermorium klawiatura qwerty

Czy powinniście znać firmę Livermorium? To zależy. Niemniej najbardziej utknęła ona w naszej pamięci za sprawą stworzonego modułu Moto Mods, który zamieniał reprezentantów serii Moto Z w modele z klawiaturami QWERTY. Tak, to jest to, co możecie zobaczyć powyżej. Z czasem firma ogłosiła rozpoczęcie zbiórki, która miała pozwolić im stworzyć topowego smartfona z poziomą, fizyczną klawiaturą QWERTY.

livermorium fx klawiatura qwerty

Premiera została zapowiedziana na czwarty kwartał 2018 roku, a tymczasem została przesunięta na obecny kwartał. Orientacja klawiszy ma w głównej mierze wyróżnić nadchodzący produkt od obecnych rozwiązań BlackBerry. Jednak to nie będzie jedyna wyjątkowa cecha. O ile smartfon na dzień dobry ma oferować doznania z czystego Androida 9 Pie ze zmienionym launcherem, dostosowanym do poziomej orientacji, to z czasem ma się pojawić dedykowane, zmodyfikowane oprogramowanie. Patrząc na pracowników Livermorium, nietrudno się domyślić, że może to być Lineage OS.

Zobacz też: Jak długo będzie przekładana premiera Nokii 9 PureView?

Jeśli dobrze mnie znacie, to na pewno wiecie, że doceniam unikalne projekty. Ten też taki jest i mimo że zapewne nie kupiłbym go dla siebie, to z pewnością jestem ciekawy, jak cały projekt się zakończy. Życzę sukcesów, ale czy wśród naszych Czytelników znajdą się chętni na zakup smartfona od Livermorium z fizyczną klawiaturą QWERTY?

 

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.