Klawiatura QWERTY powróci z Livermorium i wyjątkowym systemem

Łukasz Pająk Newsy 2019-01-21

Zapewne zabrzmię nieszablonowo, ale nie uważam, że potrzebujemy jeszcze smartfonów z fizycznymi klawiaturami QWERTY. Niewątpliwie fajnie, że one powstają, za co szczególnie doceniam BlackBerry KEY2 i KEY2 LE, ale na pewno nie są one wygodniejsze w użytkowaniu na co dzień. W specyficznych warunkach być może, dlatego z pewnością znajdą się zainteresowane nimi osoby. Dla nich też szykuje swoją propozycję Livermorium, ale nie będzie to zwykły smartfon.

Fizyczna klawiatura QWERTY w smartfonach nie jest szybka i wygodna, ale wciąż potrzebna? Tak twierdzi Livermorium

motorola moto z moto mod livermorium klawiatura qwerty

Czy powinniście znać firmę Livermorium? To zależy. Niemniej najbardziej utknęła ona w naszej pamięci za sprawą stworzonego modułu Moto Mods, który zamieniał reprezentantów serii Moto Z w modele z klawiaturami QWERTY. Tak, to jest to, co możecie zobaczyć powyżej. Z czasem firma ogłosiła rozpoczęcie zbiórki, która miała pozwolić im stworzyć topowego smartfona z poziomą, fizyczną klawiaturą QWERTY.

livermorium fx klawiatura qwerty

Premiera została zapowiedziana na czwarty kwartał 2018 roku, a tymczasem została przesunięta na obecny kwartał. Orientacja klawiszy ma w głównej mierze wyróżnić nadchodzący produkt od obecnych rozwiązań BlackBerry. Jednak to nie będzie jedyna wyjątkowa cecha. O ile smartfon na dzień dobry ma oferować doznania z czystego Androida 9 Pie ze zmienionym launcherem, dostosowanym do poziomej orientacji, to z czasem ma się pojawić dedykowane, zmodyfikowane oprogramowanie. Patrząc na pracowników Livermorium, nietrudno się domyślić, że może to być Lineage OS.

Zobacz też: Jak długo będzie przekładana premiera Nokii 9 PureView?

Jeśli dobrze mnie znacie, to na pewno wiecie, że doceniam unikalne projekty. Ten też taki jest i mimo że zapewne nie kupiłbym go dla siebie, to z pewnością jestem ciekawy, jak cały projekt się zakończy. Życzę sukcesów, ale czy wśród naszych Czytelników znajdą się chętni na zakup smartfona od Livermorium z fizyczną klawiaturą QWERTY?

Źródło: XDA Developers • Łukasz

  Ciekawy projekt. Mam nadzieję, że się powiedzie. Cieszy mnie ten domniemany LOS OS na pokładzie, bo może przyczynić się to do szybszych i dłuższych aktualizacji.

 • Variete

  Klawiatura QWERTY powróci

  Łukasz, praktycznie każda współczesna klawiatura w układzie ang/us jest klawiaturą QWERTY – również te wirtualne. Chyba sensowniej, a przede wszystkim niedwuznacznie, brzmiałby tytuł ze słowami „klawiatura fizyczna”, a nie „klawiatura QWERTY”. Przecież QWERTY to symbol układu znaków w lewym górnym rogu klawiatury, a nie synonim czegoś fizycznego.

 • Łukasz Florkowski

  Taka klawiatura może i jest mało przydatna ale pobudza wyobraźnię i powoduje chęć posiadania.

 • QQryQ

  podobny do noki E7

 • Damian Kuśmierz

  Kolejna ciekawostka która umrze zanim powstanie

 • Od dawna czekam na slider z poziomą klawiaturą QWERTY. Po nocach śnią mi się Sony Ericsson Xperia Mini Pro lub Samsung Omnia Pro w wersji 2019 😀

  • teges

   Po co? By wolniej się pisało? By mało się mieściło na ekranie?
   Teraz przy pisaniu gestami, to w życiu bym nie przesiadł się na fizyczną.x