Jestem pewny, że niektórych może już nudzić nasze narzekanie na wolne wydawanie nowych wersji Androida. Jednak godzenie się na to też nie jest dobrym wyjściem. Co prawda wczorajsza analiza tempa aktualizacji w podziale na poszczególnych producentów i wersje Robocika okazała się pozytywna, ale… to wciąż nie to, co powinno być. Tymczasem okazuje się, że proces aktualizacji w bardzo interesujący sposób przedstawiło HTC.

Dlaczego długo czekasz na nowy system? Dopiero proces aktualizacji HTC to wyjaśnia…

proces aktualizacji htc infografika

… Właściwie to wyjaśnił 5 lat temu, ale tego typu infografiki nigdy się nie starzeją. Ok, należy wziąć pod uwagę, że w tym wypadku nie mamy już do czynienia z urządzeniami Google Play Edition, ale… fajnie by było, gdyby wróciły. Niemniej jedna „odnoga” do analizy odchodzi. Pozostają dwie, czyli samo HTC i operatorzy. Właśnie to rozróżnienie doskonale pokazuje, dlaczego brandowane smartfony nie są najlepszym pomysłem. Dodatkowe weryfikacje i wymagania wydłużają czas wdrożenia nowego systemu. Nikogo nie powinno to zaskakiwać, chociaż wciąż pojawiają się pytania o to, czemu operator X jeszcze nie wydał Y na model Z.

Zobacz też: Rewolucja w mobilnej fotografii według Oppo nadchodzi.

Tradycyjnie warto przypomnieć, że podobne infografiki przygotowali Sony i Nokia. Są bardziej aktualne, ale z pewnością mniej szczegółowe, choć w głównej mierze sprowadzają się do tego samego. Ich zadaniem jest wyjaśnienie, dlaczego trzeba czekać. Jednak w tym momencie przypominamy Essential Phone, które otrzymało Androida Pie w dniu premiery tego systemu.

 

Źródło: Reddit, HTC, Business Insider

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.