Szczegółowy przebieg wydawania aktualizacji według HTC wiele tłumaczy

Łukasz Pająk Newsy 2019-01-21

Jestem pewny, że niektórych może już nudzić nasze narzekanie na wolne wydawanie nowych wersji Androida. Jednak godzenie się na to też nie jest dobrym wyjściem. Co prawda wczorajsza analiza tempa aktualizacji w podziale na poszczególnych producentów i wersje Robocika okazała się pozytywna, ale… to wciąż nie to, co powinno być. Tymczasem okazuje się, że proces aktualizacji w bardzo interesujący sposób przedstawiło HTC.

Dlaczego długo czekasz na nowy system? Dopiero proces aktualizacji HTC to wyjaśnia…

proces aktualizacji htc infografika

… Właściwie to wyjaśnił 5 lat temu, ale tego typu infografiki nigdy się nie starzeją. Ok, należy wziąć pod uwagę, że w tym wypadku nie mamy już do czynienia z urządzeniami Google Play Edition, ale… fajnie by było, gdyby wróciły. Niemniej jedna „odnoga” do analizy odchodzi. Pozostają dwie, czyli samo HTC i operatorzy. Właśnie to rozróżnienie doskonale pokazuje, dlaczego brandowane smartfony nie są najlepszym pomysłem. Dodatkowe weryfikacje i wymagania wydłużają czas wdrożenia nowego systemu. Nikogo nie powinno to zaskakiwać, chociaż wciąż pojawiają się pytania o to, czemu operator X jeszcze nie wydał Y na model Z.

Zobacz też: Rewolucja w mobilnej fotografii według Oppo nadchodzi.

Tradycyjnie warto przypomnieć, że podobne infografiki przygotowali Sony i Nokia. Są bardziej aktualne, ale z pewnością mniej szczegółowe, choć w głównej mierze sprowadzają się do tego samego. Ich zadaniem jest wyjaśnienie, dlaczego trzeba czekać. Jednak w tym momencie przypominamy Essential Phone, które otrzymało Androida Pie w dniu premiery tego systemu.

Źródło: Reddit, HTC, Business Insider • Mateusz Z.

  Schemat Huawei:
  – Dajmy wszystkim tylko nie Polsce, a jak już damy to połowie.

  • LukaszAang

   Tak. Huawei Mate 10 Lite GPU turbo chyba coś w 2018😊 Jestem na forum oficjalnym Huawei są tam wpisy od samego Huawei czyli chyba pracowników, niektóre wpisy po przeczytaniu przypominają jak by na pytanie odpowiadała maszyna nie człowiek 🧑?.

   • Mateusz Z.

    P10Lite – poprawki z grudnia z GPU Turbo
    P10 – poprawki z września, GPU Turbo nie ma do dziś.
    Support gada takie bzdury że aż przykro… Nie potrafia od pol roku odpowiedziec dlaczego P10 tylko w Polsce nie dostaje aktualizacji… Chyba ze wlozymy karty SIM z UK. Wtedy dostajemy 3 zalegle wersje od razu.

   • Mateusz Z.

    P10Lite – poprawki z grudnia z GPU Turbo
    P10 – poprawki z września, GPU Turbo nie ma do dziś.
    Support gada takie bzdury że aż przykro… Nie potrafia od pol roku odpowiedziec dlaczego P10 tylko w Polsce nie dostaje aktualizacji… Chyba ze wlozymy karty SIM z UK. Wtedy dostajemy 3 zalegle wersje od razu.

 • Pabliell

  Wielu już producentów wypuściło podobne infografiki, ale schemat wciąż jest ten sam:
  – dostajemy kod od Google,
  – dodajemy swój szajs,
  – testujemy,
  – czekamy na akceptację,
  – wysyłamy na urządzenia.

  Zagadka: wszyscy producenci muszą przejść przez ten sam proces. Jakim więc cudem jedni potrafią zrobić aktualizacje wielu urządzeń, a inni nie potrafią zaktualizować jednego w tym samym czasie?

  • stark2991

   No najwidoczniej zatrzymują się w punkcie 2 (nie wiem, może nie potrafią się zdecydować, co dodać) 🙂

   • LukaszAang

    🤣🤣😂😂🤣😂😂🤣😂🤣🤣😂🤣🤣😂🤣🤣😂😂🤣🤣😂

 • Serpher

  A jakaś pełnowymiarowa wersja tej infografiki się znajdzie? 😛

  • Adam Jakubowski

   Klikasz na obrazek, potem PPM, otwórz w nowej karcie i powiększ.x