Google od momentu, kiedy postanowiło tworzyć własne smartfony, wyznaczyło swój własny pomysł na design. Głównie tyczy się to tylnej części obudowy, bo jednak próżno frontem w dzisiejszych czasach się wyróżnić. Tymczasem Amerykanie postanowili uzyskać na wygląd urządzenia z możliwie bezramkowym wyświetlaczem, który został pozbawiony jakichkolwiek wycięć. Jak się nietrudno domyślić, już został on przypisany jako design Pixela 4.

Design Pixel 4 – od przodu rewolucja, od tyłu znane szablony

google pixel 4 design patent

Wciąż widać pojedynczy aparat, wciąż czytnik linii papilarnych znajduje się na tyle obudowy, ale front nie ma żadnych elementów. Niestety, nie wiadomo, czy Google zdecyduje się na windę w stylu Vivo NEX S, czy też schowa wszystko pod wyświetlaczem. Nie znamy opisu, aczkolwiek z grafik poglądowych można wywnioskować, że nie wróci gniazdo słuchawkowe.

google pixel 4 design patent

Z jednej strony możemy liczyć na prawdziwą rewolucję na froncie. Po ogromnym wycięciu w wyświetlaczu w Pixelu 3 XL, taki ruch ze strony Google jest więcej, niż wskazany. Z drugiej strony tył wciąż zdaje się wymagać przemian. Amerykanów można chwalić za świetną jakość aparatu, który stawia na jedną matrycę, ale nie wszystko da się zrobić jednym obiektywem i oprogramowaniem.

Zobacz też: Sony nie wyda najbardziej oczekiwanych smartfonów.

Skoro są takie wątpliwości, to staram się znaleźć racjonalne wyjaśnienie. Oczywiście zawsze z tyłu głowy trzeba mieć fakt, że nie wszystkie patenty są wykorzystywane w rzeczywistości, ale w tym wypadku możemy jeszcze pamiętać o odmianach Lite. Z pewnością nie będzie to Pixel 3 Lite, ale być może już Pixel 4 Lite? Wtedy Pixel 4 mógłby się czymś więcej wyróżnić.

Źródło: Pocketnow, 91mobiles

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.