netflix hd hdr

Huawei Mate 20 Pro i P20 Pro nareszcie ze wsparciem dla Netflixa HDR

1 minuta czytania
Komentarze

Spis smartfonów i tabletów, które wspierają specjalne tryby Netflixa, już znacie. W komentarzach zauważyliście, że na oficjalnych listach brakuje takich modeli, jak Huawei Mate 20 Pro i P20 Pro, podczas gdy odmiany bez dopisku „Pro” widniały. Skąd wynikał ten problem? Ze wsparcia gwarantowanego przez producenta, które dopiero teraz się pojawiło.

Huawei w końcu umożliwiło posiadaczom Mate 20 Pro i P20 oglądać filmy na Netflixie w HDR

Huawei Mate 20 Pro

Oba smartfony spełniają techniczne wymagania Netflixa, aby móc streamować filmy w HD i HDR. Zostały wyposażone w odpowiednie wyświetlacze, a ich moc obliczeniowa jest więcej, niż wystarczająca. Zabrakło jedynie wsparcia dla Widevine L1. Jest to specjalny system zabezpieczeń, który pozwala na strumieniowanie danych w wysokiej jakości. Oczywiście dotychczas zarówno P20 Pro, jak i Mate 20 Pro mogły odtwarzać filmy na Netflixie, ale teraz zdecydowanie zmieni się ich standard.

Zobacz też: Wiemy, jakie akumulatory pojawią się w specjalnej wersji Galaxy S10 i składanym smartfonie Samsunga.

Zastanawiając się, dlaczego dany model nie wspiera HD i HDR na Netflixie, teraz będziecie wiedzieć, co może być głównym powodem. Zdobycie certyfikatu Widevine L1 wymaga czasu i nakładu, choć oczywiście to nie tłumaczy Huawei, dlaczego aż tak długo z tym wszystkim zeszło, kiedy słabsze modele nie miały takich problemów. Oczywiście Mate 20 Pro i P20 Pro znały certyfikat Widevine, ale L3, który jest najniższym standardem, pozwalający na strumieniowanie w rozdzielczości do 540p.

Źródło: NDTV

Motyw