htc-desire-family-portrait-video-_1

Dziennikarz crave.cnet.co.uk dotarł do ciekawych informacji, przekazanych przez jednego z przedstawicieli HTC podczas MWC, mówiących o tym, jakoby tajwański producent szykował aktualizację dla HTC Desire. Ma być to update do Androida 2.3 – Gingerbread. Nasz brytyjski kolega nie mógł uzyskać dokładnych informacji na temat daty aktualizacji, dowiedział się jednak, że ta ma ona odbyć się około dwóch miesięcy po premierze najnowszych smartfonów HTC, których opis znajdziecie tutaj. Wnioskujemy, że jeśli aktualizacja pojawi się w okolicach wiosny/wczesnych wakacji, zawierać będzie także najnowsze wersje nakładek Sense UI.

Z informacji wynika także, że chodzi o całą rodzinę smartfonów Desire. Jednak nie otrzymają one aktualizacji wszystkie na raz – prawdopodobnie pierwszeństwo zachowają najnowsze modele – HTC Desire HD oraz HTC Desire Z.

HTC Desire S trafi na półki sklepowe w okolicach połowy drugiego kwartału tego roku, prawdopodobnie w maju. Najbardziej optymistyczną wersją jest założenie, że pierwsze aktualizacje pojawia się już w lipcu. W najgorszym wypadku okaże się, że Desire S wyjdzie dopiero pod koniec maja, lub w czerwcu, co oznaczałoby wydanie aktualizacji dla „starszych” modeli w okolicach sierpnia.*

Pamiętajmy jednak, że to jest okres przygotowywawczy HTC, należy uwzględnić częste opóźnianie update’ów przez operatorów, „intensywnie testujących oprogramowanie przed publikacją”.

Wnioskujemy, że pechowcy, którzy kupili wycofane już smartfony w Erze, nie otrzymają tych aktualizacji. Nic nie jest jednak przesądzone, warto o tym dyskutować. Trudno też przewidzieć, jak zachowają pozostali operatorzy. Orange od czasów Desire nieco się poprawiło, z Play większość aktualizacji odbywała się raczej szybko i bezproblemowo.

HTC Desire początkowo posiadało Androida 2.1, w chwili obecnej już 2.2. Mówi się, że to będzie ostatnia aktualizacja tego smartfonu. Modele Desire Z oraz HD na starcie pracowały na Froyo, po czym otrzymały szybko wycofaną, nieudaną aktualizację do 2.2.1. To są tylko spekulacje, ale sądzimy, że HD oraz Z otrzymają ten sam system, co Incredible S tuż po premierze, czyli Android 2.4 Gingerbread.

Serwis AndroidPower opublikował jakiś czas temu ciekawą tabelę, dotyczącą aktualizacji do Androida 2.2. Wynika z niej, że to właśnie tajwański producent najlepiej spisuje się w kwestii aktualizacji swoich urządzeń, mocno wyprzedzając konkurentów. Właściciele smartfonów HTC z Androidem oczywiście mają podstawy do narzekania na aktualizacje, błędy i opieszałość producenta, jednak należy pamiętać, że to właśnie HTC wywiązuje się ze swojej pracy najlepiej, podczas gdy pozostali producenci mocno zaniedbują swoich klientów.

AndroidUpgradesManufacturers

Mamy jeszcze jedną ważną informację dla osób „rootujących” swe telefony i bazujących przede wszystkim na systemach tzw. „domowej roboty”. Na forum xda-developers pojawił się build Gingerbread z najnowszym Sense UI na HTC Huashan (chińska wersja HTC HD2). Możemy być więc pewni, że wkrótce ktoś go przeportuje i właściciele m.in. HTC Desire, HD2, Desire Z oraz HD będą mogli cieszyć się tą wersją systemu jeszcze przed oficjalną premierą HTC Desire S.

[Aktualizacja]

*Wiemy już, że HTC Desire S pojawi się w Amazon UK 18 kwietnia, co jest optymistyczną wersją przypuszczeń, jakoby aktualizacja dla smartfonów z rodziny Desire miała nastąpić w okolicach czerwca. Jak będzie naprawdę – czas pokaże.

źródła: crave.cnet.co.uk, xda-developers, androidpower.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Dul

Lubię Androida, mobilne technologie, dobre gry i rower. Nie pochłaniam kawy, ponoć mało śpię.