Wąskie portfolio urządzeń pozwala producentom dokładnie skupiać się nad rozwiązywaniem nawet najmniejszych problemów, które są zgłaszane przez użytkowników. Teoretycznie z takiego założenia wychodzi Google, ale oczywiście nie jest to jedyny argument, aby nie zalewać rynku wieloma, niemalże identycznymi modelami. Niemniej Amerykanie już szykują się do wdrożenia kolejnej „serii” smartfonów, które przede wszystkim mają być tańsze — rodzina Pixel 3 Lite jeszcze oficjalnie nie istnieje, ale nieoficjalnie wiemy o niej wszystko.

Google Pixel 3 Lite na filmie potwierdza, co o nim wiemy

To, co przede wszystkim wyróżnia Pixela 3 Lite, to fakt, że jest wykonany z tworzyw sztucznych, a nie szkła i aluminium. Do tego oferuje gniazdo słuchawkowe. We wnętrznościach znajdziemy słabszy, ale nie słaby układ obliczeniowy w postaci Snapdragona 670. Niemniej aparat pozostanie dokładnie ten sam, co w pierwowzorach, co ma wyróżniać ten model na tle konkurencji. To właśnie między innymi dla niego konsumenci będą wybierać serię Lite. W końcu nie wszyscy potrzebują nadmiarowej mocy obliczeniowej i szklanego wykonania, a to właśnie główne różnice. W takim razie czemu nie zaoszczędzić? Szczególnie że pojawia się gniazdo słuchawkowe, które wciąż dla wielu jest niezbędne.

Zobacz też: Redmi Note 7 pierwszym smartfon odkąd Redmi to osona marka Xiaomi!

Niestety, ale zainteresowani kupnem Pixela 3 Lite lub Pixela 3 Lite XL muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Jeśli Google nie przyspieszy tempa, to te smartfony oficjalnie poznamy dopiero za kilka miesięcy. To trochę boli, ale nie pozostaje nam nic innego, jak czekać. Być może, wraz z pojawieniem się Asystenta Google w Polsce, firma zdecyduje się na wprowadzenie swoich urządzeń w oficjalnej dystrybucji do naszego kraju.

 

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.