google-drive (1)

HTC poinformowało dziś o wprowadzeniu specjalnej promocji dla użytkowników swoich smartfonów. Dzięki porozumieniu z Google wybrane modele z oferty tajwańskiego producenta otrzymają nawet do 50 GB darmowego przez dwa lata miejsca w serwisie Google Drive. Usługa ta może być uznawana za ciekawą alternatywę wobec Dropboxa, jest ona jednak o tyle interesująca, że została mocno zintegrowana z innymi produktami Google, co czyni ją szczególnie użyteczną w przypadku urządzeń pracujących pod kontrolą Androida.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Na chwilę obecną ilość smartfonów, które załapały się na darmową przestrzeń w chmurze Google jest dość ograniczona. Właściciele HTC One Max będą mogli otrzymać aż 50 GB wirtualnej pamięci, podczas gdy użytkownicy popularnego HTC One z nowym Sense 5.5 otrzymają darmowe 25 GB. Nieco dziwi to, że został pominięty mniejszy HTC One Mini, lecz może niebawem kolejne modele dołączą do udziału w promocji. Trwa ona do 1. stycznia 2014, a by skorzystać z oferty wystarczy posłużyć się wbudowaną aplikacją Dysk Google, gdzie będzie można znaleźć dalsze instrukcje.

 

źródło: androidandme.com
Piotr Andrzejewski