Podczas ciągle jeszcze trwających targów Mobile World Congress, NVIDIA święci swoje największe triumfy jeśli chodzi o segment mobilnych procesorów. Podczas gdy wszyscy producenci sprzętu mobilnego wychwalają pod niebiosa Tegrę 2, NVIDIA trzyma w rękawie kolejnego asa, którym jest czterordzeniowy (!) procesor o nazwie Kal-el. 

Kal-el, to czterordzeniowy czip, który według producenta, zapewnia aż 5-cio krotnie przyśpiesznie działania urządzenia. Na dowód tej tezy zaprezentowano dwa krótkie pokazy. Jeden z nich polegał na odbiorze obrazu w rozdzielczości 2560 x 1440 i odtwarzaniu go w natywnej rozdzielczości wyświetlacza (1366 x 768) nieznanego tabletu oraz jednocześnym wyświetlaniem go na monitorze komputerowym działającym w rozdzielczości 2560 x 1600. Cały test odbył się płynnie. 

Drugim wyzwaniem jakiemu czterordzeniowy mobilny procesor musiał podołać był test wydajności przeprowadzony przy użyciu gry Great Battle Medival działającej w rozdzielczości HD 720p. W szranki staneły dwa tablety – jeden z nich korzystał z Tegry 2, zaś drugi wyposażony był w opisywany przez nas dzisiaj procesor. Wynik nie pozostawia żadnych wątpliwości – 15-20 FPS dla Tegry 2 i 50-55 FPS dla Kal-el’a.

Pierwsze urządzenia z oszałamiającym procesorem na pokładzie mają pojawić się na sklepowych półkach już w sierpniu tego roku.

źródło: engadget.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz