Acer_Iconia_Smart

Jeszcze w październiku pisaliśmy o konferencji prasowej Acera, gdzie ogłosił nowy, 4.8 calowy smartphone z Androidem. Teraz na MWC plany Acera można zobaczyć wykrystalizowane w formie Acer Iconia Smart.

Głównym atutem tej słuchawki ma być właśnie wyświetlacz, o niespotykanej wcześniej w smartfonach rozdzielczości 1024×480. Ostrość ekranu na pewno wyróżnia go na tle konkurencji, jest też odpowiednio jasny. Obawy związane z nowym Acerem dotyczą oczywiście jego rozmiaru – jednak mimo dużego wyświetlacza, format obrazu 21:9 sprawia, że jest on smukły i dobrze leży w dłoni. 

Nowy Acer jest też zbudowany w aluminiowej obudowie „z jednego kawałka metalu” jak HTC Legend.
Targetem Acera są na pewno amatorzy filmów, którzy poszukują dobrego, ostrego ekranu do oglądania w drodze. Rzeczywiście Iconia świetnie sprawdza się przy odtwarzaniu wideo (bo format obrazu pozwala na wykorzystanie całego ekranu przy filmach kinowych), jednak nie wyróżnia się zdecydowanie od reszty telefonów z dużymi wyświetlaczami.
Pozostałe specyfikacje jakie znamy na razie to 8 mpix aparat z tyłu i 1.3 mpix z przodu, Android 2.3 Gingerbread. Nie będzie niestety posiadał dwurdzeniowego procesora.
Poniżej porcja zdjęć Iconii, (na razie) z drugiej ręki.

 Iconia_smrrt

Iconia_Smart

Iconia_smart2

Źródło: cnet.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Maciej Rebajn