ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google pixel 3 lite xl porownanie wyglad design

Pixel 3 Lite XL może zaoferować więcej niż „lepsze” modele?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Google ma to do siebie, że nie zależy im na utrzymywaniu żadnych tajemnic na temat swojego sprzętu. Firma w głównej mierze dba o oprogramowanie i całą tę sytuację można zarówno pozytywnie, jak i negatywnie oceniać. Mogłoby się wydawać, że seria Pixel 3 Lite jest nam już doskonale znana i zapewne w zdecydowanej części tak jest. Niemniej do Sieci trafił kolejny trop, który sugeruje, że Pixel 3 Lite XL może oferować więcej w porównaniu do swoich „pełnoprawnych” i starszych braci.

Pixel 3 Lite XL i więcej pamięci operacyjnej niż w „zwykłych” Pixelach 3

google pixel 3 lite xl porownanie wyglad design

Siłą rzeczy nie możemy liczyć na to, że seria Lite okaże się w pełni lepsza od pierwowzorów. Wciąż pozostaje trójka w nazwie, choć samo Lite w żaden sposób nie zostało jeszcze potwierdzone. Niemniej do Geekbench trafił interesujący wynik tajemniczego modelu, który prezentuje się następująco:

pixel 3 lite xl geekbench ram

O ile same wyniki nie do końca nas interesują, to już pole Memory tak. Widać, że Google powoli zaczyna rozumieć problem braku pamięci operacyjnej i zacznie stosować kości 6 GB. Dotychczas wszystkie modele stawiały na 4GB. Skąd wiemy, że to model Lite? Ze względu na układ obliczeniowy. Na zmianę przewijają się wzmianki, że nadchodzącą serię słabszych i tańszych urządzeń od Google ma napędzać Snapdragon 670 lub 710.

Zobacz też: Nowości smartfonowe z CES — Alcatel prezentuje nowe smratfony.

Niewątpliwie 6 GB RAM, a nawet więcej jest potrzebne Google, które ostatnio nie radzi sobie z optymalizacją oprogramowania na swoje smartfony. Co prawda stosowna poprawka do problemów ze zbyt szybkim zamykaniem aplikacji w tle została już wydana, ale niektórych kwestii w ten sposób się nie przeskoczy.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy