ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
oppo

Oppo zapowiada rewolucję w mobilnej fotografii

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Newsy

Oppo jest jednym z największych producentów smartfonów na świecie. Urządzenia chińskiego producenta są dostępne jednak w Europie od niedawna. Do Włoch, Francji, Hiszpani i Holandii dołączy tez Polska. Oppo zadebiutuje u nas 31 stycznia. Tego samego dnia debiut odbędzie się tez w Turcji i Wielkiej Brytanii. Na pewno pojawienie się Chińczyków na naszym rynku to ogromne wydarzenie. W końcu spółka znana jest z produkcji niezwykle ciekawych smartfonów, czego przykładem jest choćby flagowy Oppo Find X. Już dzisiaj zapraszamy Was do grupy na Facebooku, w której zrzeszamy fanów firmy, jak i osoby chcące bliżej ją poznać.

Zobacz także: Asystent Google zawita w wyszukiwarce Google? Czas najwyższy!

Oppo zapowiada rewolucyjne rozwiązanie

Dwa lata temu Oppo uczestniczyło w targach MWC 2017, jednak nie zaprezentowało żadnego, nowego smartfona. Zapowiedziano wtedy premierę pierwszego na świecie urządzenia, wyposażonego w aparat z 5-krotnym zoomem optycznym. Teraz chiński producent chce iść jeszcze o krok dalej i zaprezentować nam kolejny przełom w mobilnej fotografii. Na rynek ma trafić urządzenie wyposażone w aparat z 10-krotnym optycznym zoomem. Oczywiście takiego rozwiązania nie stosuje w tej chwili jeszcze nikt. Wydarzenie, na którym Oppo pokaże tę konstrukcję odbędzie się 16 stycznia. Na razie nie wiemy jeszcze niestety w jakim modelu nowy aparat zadebiutuje. 

Huawei też chce wprowadzić podobną konstrukcję

Chiński gigant technologiczny przewiduje, że w niezbyt odległej przyszłości wprowadzi kolejne zmiany w swoich aparatach. Dodatkowy czujnik byłby używany do 10-krotnego zoomu optycznego. Byłby to znaczny wzrost, ponieważ tegoroczne flagowce Huawei mogły pochwalić się 3-krotnym zoomem optycznym. Patrząc na to, jak Huawei zdeklasował konkurencję w 2017 roku na pewno kolejny rok również zapowiada się bardzo ciekawie.

Źródło: Phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy