Oppo zapowiada rewolucję w mobilnej fotografii

mm Mariusz Nowak Newsy 2019-01-14

Oppo jest jednym z największych producentów smartfonów na świecie. Urządzenia chińskiego producenta są dostępne jednak w Europie od niedawna. Do Włoch, Francji, Hiszpani i Holandii dołączy tez Polska. Oppo zadebiutuje u nas 31 stycznia. Tego samego dnia debiut odbędzie się tez w Turcji i Wielkiej Brytanii. Na pewno pojawienie się Chińczyków na naszym rynku to ogromne wydarzenie. W końcu spółka znana jest z produkcji niezwykle ciekawych smartfonów, czego przykładem jest choćby flagowy Oppo Find X. Już dzisiaj zapraszamy Was do grupy na Facebooku, w której zrzeszamy fanów firmy, jak i osoby chcące bliżej ją poznać.

Zobacz także: Asystent Google zawita w wyszukiwarce Google? Czas najwyższy!

Oppo zapowiada rewolucyjne rozwiązanie

Dwa lata temu Oppo uczestniczyło w targach MWC 2017, jednak nie zaprezentowało żadnego, nowego smartfona. Zapowiedziano wtedy premierę pierwszego na świecie urządzenia, wyposażonego w aparat z 5-krotnym zoomem optycznym. Teraz chiński producent chce iść jeszcze o krok dalej i zaprezentować nam kolejny przełom w mobilnej fotografii. Na rynek ma trafić urządzenie wyposażone w aparat z 10-krotnym optycznym zoomem. Oczywiście takiego rozwiązania nie stosuje w tej chwili jeszcze nikt. Wydarzenie, na którym Oppo pokaże tę konstrukcję odbędzie się 16 stycznia. Na razie nie wiemy jeszcze niestety w jakim modelu nowy aparat zadebiutuje. 

Huawei też chce wprowadzić podobną konstrukcję

Chiński gigant technologiczny przewiduje, że w niezbyt odległej przyszłości wprowadzi kolejne zmiany w swoich aparatach. Dodatkowy czujnik byłby używany do 10-krotnego zoomu optycznego. Byłby to znaczny wzrost, ponieważ tegoroczne flagowce Huawei mogły pochwalić się 3-krotnym zoomem optycznym. Patrząc na to, jak Huawei zdeklasował konkurencję w 2017 roku na pewno kolejny rok również zapowiada się bardzo ciekawie.

Źródło: Phonearena • Bart

  Taki zoom nie jest potrzebny 95% osób. Zdecydowanie większość zdjęć wykonuje się szeroko.

  • Sławek

   Masz rację, jakość będzie tragiczna i rozpocznie się kolejny nic nie wnoszący wyścig na krotność zoomu, na którego końcu za każdym razem będzie kupa.

   A co do tego na jakiej ogniskowej robi się najwięcej zdjęć – to już bym dyskutował. Zależy jakich zdjęć. Ale myślę, że rozkład jest w miarę ‚normalny’

 • Pabliell

  Na rynek ma trafić urządzenie wyposażone w aparat z 10-krotnym optycznym zoomem. Oczywiście takiego rozwiązania nie stosuje w tej chwili jeszcze nikt.

  Owszem, 10x zoom jeszcze nie zadebiutował w smartfonie, ale sam mechanizm nowością nie jest.

  Najpierw użył go Asus, w 2015: https://uploads.disquscdn.com/images/a7c550bb5a0b88625683810dcdd644ec009d4ff3bebb46bf1f07dc9eefc18d64.jpg
  Potem Oppo ulepszyło, prezentując prototyp w 2017:
  https://uploads.disquscdn.com/images/1b2ef6f71f8b22327e1f70976373a8f4396fb4b76baa6ff6774452d4463be998.jpg

  • Nie zamknąłeś blockquote’a 😉

   • Pabliell

    Zauważyłem, jak mi się wykrzaczyło 😀 Jeden symbol, a tyle zamieszania.

    • Tak bywa, programowanie czy pisanie stron to nie są żarty 😛

  • Łukasz Florkowski

   Wcześniej Sony Ericsson miał taki zoom w którymś z telefonów na Japonię.

  • fckUeve

   pytanie czy jak np telefon spanie na podłege, czy z soczewkami nic złęgo się nie stanie…

   • Pabliell

    Sprawdziłem na szybko forum Zenfone Zoom zarówno na xda, jak i forum Asus’a i nie znalazłem nic o problemach z mechanizmem. Od 2015 coś raczej by się pojawiło, gdyby jakiś duży problem istniał.x