Istnieje duża szansa, że lada moment poznamy Asystenta Google po polsku. Jednak zostawmy na razie ten temat z boku, co byśmy się za bardzo we wtorek nie zawiedli. Skupmy się na tym, gdzie to rozwiązanie powinno zostać zaimplementowane. Mamy je już w wielu urządzeniach pośrednio od Amerykanów — smartfony, głośniki, wyświetlacze, ale też telewizory, lodówki i jeśli pamięć mnie nie myli, to też pralki. Wiele propozycji, prawda? Jednak dziwię się, że dopiero teraz firma powoli wprowadza Asystenta to swojej wyszukiwarki.

Asystent Google w wyszukiwarce powinien być od początku

asystent google wyszukiwarka

Jak możecie zobaczyć na powyższym zrzucie ekranu, Asystent Google u wybranych użytkowników zaczął pojawiać się na stronie głównej najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie. Niestety, nie wiemy w jakim stopniu Amerykanie mają zamiar zaimplementować funkcjonalność swojego rozwiązania. Na razie mowa jest po prostu o skrócie. Kliknięcie tego elementu ma uruchamiać zainstalowanego Asystenta Google. Dlatego w Polsce na razie nie wypatrujcie tego rozwiązania. Jednak takie rozwiązanie zdaje się półśrodkiem, co z kolei sugeruje, że niedługo możemy doczekać się pełnego asystenta w postaci aplikacji internetowej. Oczywiście to w głównej mierze domysły, choć poparte wieloma znakami od Google, które występowały w ostatnich miesiącach. Wystarczy wspomnieć, że w sklepie Google przez bardzo krótką chwilę można było sprawdzić działanie asystenta w formie webowej.

Zobacz też: Oto spis gier na Androida z najlepszą grafiką.

Wciąż pozostaje wiele niewiadomych, co też dotyczy kiedy, jak i gdzie. Pojawia się jeszcze jedna zagadka — Asystent Google dostępny jest wyłącznie na certyfikowanych urządzeniach. Dlatego Google niewątpliwie będzie weryfikować, kto próbuje wywołać asystenta. To też budzi wątpliwości, czy sama funkcjonalność będzie dostępna na komputerach, a samo rozwiązanie będzie swego rodzaju rozwinięciem Asystent Google Go dla Androida Go. Jak sami widzicie, możliwości jest więcej, niż wiele. Być może to rozwinięcie Google Brain, które dzisiaj Wam przedstawiałem?

 

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.