Zawsze musi być jakieś „ale”, prawda? Obecna sytuacja na mobilnym rynku nie jest najlepsza. Ewidentnie duże znaczenie zaczęła mieć polityka państw, ale też same firmy coraz chętniej chodzą do sądów, aniżeli zapraszają fanów na konferencje z prezentacjami innowacyjnych modeli. To też właśnie tyczy się Apple, które wciąż może rozważać MediaTeka, jako swojego dostawcę układów do iPhone’ów. Jednak w międzyczasie Amerykanie postanowili, że jeszcze się wstrzymają, aż rynek odpowiednio się rozwinie.

Apple może współpracować z MediaTekiem, żeby uniezależnić się od Qualcomma

iPhone

Po co rynek ma się rozwijać? Mowa oczywiście o 5G. MediaTek był typowany przez Apple do współpracy w dostarczaniu modułów łączności. Oczywiście to nie była jedyna firma, bo Amerykanie uwzględniali jeszcze Samsunga i Intela. Wszystko po to, aby odsunąć Qualcomma. Jak zapewne doskonale wiecie, obie amerykańskie firmy obecnie toczą batalie sądowe, które w głównej mierze mają blokować sprzedaż iPhone’ów w Chinach czy też Niemczech. Jednak to nie jest główny temat tego wpisu. Wróćmy do MediaTeka. Dlaczego Apple nie chce już współpracować z Tajwańczykami? Tego nikt nie powiedział, ale z pewnością rozmowy mogą trwać w kontekście przyszłego roku. W tym roku iPhone’y nie poznają jeszcze technologii 5G.

Zobacz też: Huawei jest bezwzględny, jeśli chodzi o tweetowanie z iPhone’ów.

Czy to wielka strata? Z pewnością Apple musi szukać innych dostawców, bo obecna sytuacja doskonale pokazuje, że dobra współpraca może kiedyś się przekształcić w ogromne problemy. W rozbiciu na mniejszych dostawców mogłoby to być mniej odczuwalne. Tymczasem zachęcam Was do spojrzenia, jak ma wyglądać iPhone XI z trzema aparatami.

 

Źródło: Reuters

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.