O tym że Samsung już od dawna pracował nad swoim pierwszym telefonem opartym o platformę Android pisaliśmy już od dawna. Dzisiaj na konferencji w Amsterdamie Samsung zaprezentował dalsze plany na rok 2009. Jeden z reporterów zrobił zdjęcie slajdu na którym wyraźnie widać telefon pracujący na systemie Android.

Choć nadal brakuje szczegółowych informacji, możemy mniej więcej zobaczyć jak będzie wyglądał ten model. Pierwszy android Samsunga ma budowę tzw. 'batonika’ czyli nie jest sliderem ani klapką. Będzie on wyposażony w duży dotykowy ekran w tej samej technologii co już znany nam Era G1 oraz iPhone – czyli bardzo czuły.
Będzie on posiadał 2 kamery. O tylniej jeszcze nic nie wiadomo ale można się spodziewać 3,2mpx lub 5mpx.

Telefon wyposażony jest w procesor o częstotliwości 528MHz oraz slot na karty pamięci. Jak na razie nie ujawniono danych ile będzie miał pamięci wewnętrznej ROM ani RAM.

Słuchawka pracuje w GSM 850, 900, 1800 i 1900, wspiera 3G, HSDPA 7,2 oraz HSUPA 1,4. Urządzenie będzie wydane w dwóch wersjach: jedna pracująca w UMTS 900 na rynek Amerykański oraz druga pracująca w UMTS 2100 na Eurazję.

Telefon będzie naturalnie jak wszystkie do tej pory zaprezentowane Androidy wyposażony w  Bluetooth 2.0 z A2DP, przeglądarkę internetową oraz aplikacje Google takie jak Google Maps oraz GMail. Jak do tej pory nie ma jeszcze informacji czy będzie on wyposażony w cyfrowy kompas.

Pierwszy model Samsunga z Androidem nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony, ale można się tego spodziewać na prawdę szybko. Zwłaszcza że ten producent ma w planach jeszcze przynajmniej 3 telefony na tej platformie do końca roku.

Skomentuj na Największym Polskim Forum Android

Dziękujemy userowi kerie za nadesłanie linka.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.