ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
prototypy oneplus 6

W końcu ujrzymy bezprzewodowe ładowanie w OnePlus i Oppo?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

OnePlus w zeszłym roku ostatecznie zrezygnował z aluminium na tylnej powierzchni swoich smartfonów na rzecz szkła. Ten ruch został odebrany różnorako. W mojej opinii nie daje to żadnej wartości dodatniej. Zarówno OnePlus 6 i OnePlus 6T faktycznie wyglądają ładniej, co też jest kwestią gustu, ale tylko jeśli są czyste, a o to bardzo ciężko. Niektórzy dodają, że przełknęliby tę zmianę, gdyby tylko pojawiło się bezprzewodowe ładowanie. W tym wypadku fanom marki od razu przychodzą do głowy tłumaczenia założycieli OnePlusa, które stwierdzają, że nie pójdą w stronę indukcji, gdy ich przewodowe rozwiązanie jest takie szybkie. Jednak te przemyślenia mogą się niedługo zmienić, bo Oppo już dołączyło do konsorcjum, które skupia wokół siebie firmy dzielące się technologią bezprzewodowego ładowania.

Bezprzewodowe ładowanie w OnePlus i Oppo to teraz tylko kwestia czasu

oneplus oppo

Jak zapewne każdy z Was wie, OnePlus należy do Oppo. To taka marka, niczym Pocophone dla Xiaomi, niczym Honor dla Huawei i można wymieniać tak w kółko. Wszystko sprowadza się do dzielenia swoimi technologiami. Teraz Oppo może oferować bezprzewodowe ładowanie za sprawą dołączenia do Wireless Power Consortium, a co za tym idzie też OnePlus może wykorzystywać tę technologię. Tak, to nie oznacza, że indukcja dorówna przewodowym rozwiązaniom, ale reprezentanci matematycznej firmy już niejednokrotnie pokazywali, że wcześniejsze zapewnienia nie muszą iść w parze z jutrem. W tym wypadku akurat to żadna strata, gdyby pojawiło się bezprzewodowe ładowanie w OnePlusach. Pod warunkiem, że nie ucierpiałaby na tym pojemność akumulatora.

Zobacz też: Ile urządzeń z Androidem pojawiło się w 2018 roku?

Oppo w Polsce pojawi się pod koniec stycznia. To tak w ramach przypomnienia. Jeśli OnePlus nie zdecyduje się na bezprzewodowe ładowanie, to z pewnością zrobi to Oppo, więc teoretycznie będziecie mogli szukać odpowiednika w portfolio tej firmy. Oczywiście najpierw muszą powstać odpowiednie propozycje, ale przygotowanie ich nie powinno zająć dużo czasu Chińczykom. Pytanie, czy właśnie tego chcecie?

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy