Nokia X71

Nokia 8.1 Plus potwierdza, że Finowie rezygnują z tradycyjnego notcha

Newsy

Nokia nie spoczywa na laurach, chociaż ewidentnie firma rozwija się w najlepszym kierunku. Dla niektórych może wydawać się to niebywałe, że producent bez flagowej propozycji jest tak popularny. Jednak pamiętajcie, że w zeszłym roku niewiele urządzeń oferowało więcej, niż 4 GB RAM. Do tego nie można zapomnieć, że marka robi swoje. Postępowanie HMD Global też ma ogromne znaczenie. W takim razie, czy Nokia 8.1 Plus podtrzyma ten trend?

Nokia 8.1 Plus już nas wyglądem nie zaskoczy, ale czy jest ładna?

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Oczywiście odpowiedź na powyższe pytanie to kwestia gustu, aczkolwiek w fińskim wydaniu mieliśmy już nie widzieć wycięcia w wyświetlaczu czy też po prostu notcha. Musimy zwracać dokładnie na to uwagę, gdyż ewidentnie widać, że nie mamy do czynienia z pełnym ekranem, ale też nie pojawiają się zakola lub rogi. W przypadku omawianej Nokii 8.1 Plus pojawia się wycięcie na sam aparat, które jeszcze w zeszłym roku zadebiutowało w takich modelach, jak Samsung Galaxy A8s, Honor View 20 czy też Huawei nova 4.

Fińskie wydanie jest… zbliżone do wspomnianych smartfonów, choć należy pamiętać, żeby zwracać uwagę na rozmiar wyciętego okręgu. W przypadku Galaxy A8s wiele osób zwraca uwagę na to, że jest ono po prostu za duże. Jeśli powyższe proporcje Nokii 8.1 Plus zostaną urzeczywistnione, to w tym wypadku nie możemy narzekać. Nadchodzący smartfon od HMD Global mierzy 156,9 x 76,2 x 7,9 (z aparatem 9,5) mm, co przekłada się na 6,22-calowy wyświetlacz, który ma oferować rozdzielczość FullHD. Nie zabraknie czytnika linii papilarnych, złącza USB-C, a nawet gniazda słuchawkowego.

Zobacz też: Samsung Galaxy Note9 otrzymuje Androida Pie!

W przypadku specyfikacji nie możemy zbyt wiele powiedzieć. Niewątpliwie Nokia 8.1 Plus nie będzie słabym smartfonem. Bardzo możliwe, że ten model napędzi Snapdragon 710 lub inny układ tej rangi. Niemniej na szczegóły musimy jeszcze poczekać. Z kolei oficjalna premiera najprawdopodobniej odbędzie się w okolicach targów Mobile World Congress w Barcelonie.

 

Źródło: OnLeaks, 91Mobiles


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x