Nokia 8 Sirocco w końcu z Androidem Pie!

Łukasz Pająk Newsy 2019-01-09

Nokia to firma, która od samego początku podjęła bardzo ciężkie zadanie. Bardzo ciężkie, jeśli spojrzymy na konkurencję, która w głównej mierze sobie z nim nie radzi. Mowa oczywiście o szybkich aktualizacjach wielu modeli. Co do szybkości można mieć jeszcze pewne obiekcje, ale z pewnością należy docenić Finów za ogromne wsparcie swojego portfolio. Do już szerokiego wachlarza urządzeń z Android Pie dołącza kolejny, wyjątkowy model — Nokia 8 Sirocco.

Nokia 8 Sirocco poznaje, czym jest Android Pie

nokia 8 siroco

Co tu dużo mówić, jeden z najlepszych, jak nie najlepszy smartfon firmy doczekał się aktualizacji do Androida Pie. Co prawda Nokia 8 Sirocco miała otrzymać ten system jeszcze w zeszłym roku, ale oczywiście lepiej późno, niż wcale. Ważąca ponad 1,4 GB aktualizacja dostępna jest w ramach OTA, ale tradycyjnie pamiętajcie, że nie wszyscy od razu otrzymują nowy system. Swoją drogą jestem ciekawy, czy wśród naszych Czytelników jest wiele osób, które zdecydowało się na zakup tego modelu? W końcu jego dostępność nie była oszałamiająca, więc może znacie kogoś, kto się na niego zdecydował? Niemniej Android 9 Pie jest już dostępny dla następujących modeli od HMD Global: Nokia 8, Nokia 7 Plus, Nokia 6.1, Nokia 6.1 Plus i Nokia 7.1.  Ewidentnie brakowało tutaj dzisiejszego bohatera.

Zobacz też: Ile zapłacimy za Nokię 9 PureView?

To, co wyróżniało, a nawet wciąż wyróżnia Nokię 8 Sirocco, to przede wszystkim wyświetlacz o proporcjach 16:9, który dodatkowo został zagięty na krawędziach. Nie oferuje on zeszłorocznej, flagowej specyfikacji, gdyż na pokładzie jest Snapdragon 835 sprzed dwóch lat, ale to nie zmienia faktu, że wydajnością wciąż ten model się wyróżnia w fińskim portfolio. Tymczasem wciąż czekamy na Nokię 9!

Źródło: NokiaPowerUser • Johny Mnemonic

  Fajnie, ja w OnePlus 6 Android 9 Pie mam od sierpnia 2018 😏.

 • Dariusz Paździo

  Bardzo dobry telefon zadowolony jestem przede wszystkim z wydajności bateri (ładowanie co 3 dni) bardzo ładne zdjęcia

 • ryba

  Do mnie jeszcze nie dotarła aktualizacja do 9, choć sprawdzam dość często. Co jak na udział w beta testera Nokii mnie troszku dziwi. Z informacji na Community Nokii aktualizacja wpadła na telefony w UK, NL, NO i IND oraz część w DE.

 • Michael Wolf

  Czyli, teraz tym bardziej mogę planować zakup Scirocco 👍😎👍❗
  Ten telefon jest naprawdę śliczny, a parametry też nie są jakieś słabowite i liche…

  • michau

   Zdecydowanie, telefon na żywo przyciąga wzrok.

   • Gregor

    Jest dobry, a teraz w dobrej cenie 1899 . Zona ma i upadł nie raz. 0 uszczerbku na zdrowiu. Xiaomi mi a1 spadło raz i sie połamało.

 • Damian Kozdroń

  Teraz czekamy na Nokie 6

  • Magnum44pl

   Oj tak…x