ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nokia 8 scirocco

Nokia 8 Sirocco w końcu z Androidem Pie!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Nokia to firma, która od samego początku podjęła bardzo ciężkie zadanie. Bardzo ciężkie, jeśli spojrzymy na konkurencję, która w głównej mierze sobie z nim nie radzi. Mowa oczywiście o szybkich aktualizacjach wielu modeli. Co do szybkości można mieć jeszcze pewne obiekcje, ale z pewnością należy docenić Finów za ogromne wsparcie swojego portfolio. Do już szerokiego wachlarza urządzeń z Android Pie dołącza kolejny, wyjątkowy model — Nokia 8 Sirocco.

Nokia 8 Sirocco poznaje, czym jest Android Pie

nokia 8 siroco

Co tu dużo mówić, jeden z najlepszych, jak nie najlepszy smartfon firmy doczekał się aktualizacji do Androida Pie. Co prawda Nokia 8 Sirocco miała otrzymać ten system jeszcze w zeszłym roku, ale oczywiście lepiej późno, niż wcale. Ważąca ponad 1,4 GB aktualizacja dostępna jest w ramach OTA, ale tradycyjnie pamiętajcie, że nie wszyscy od razu otrzymują nowy system. Swoją drogą jestem ciekawy, czy wśród naszych Czytelników jest wiele osób, które zdecydowało się na zakup tego modelu? W końcu jego dostępność nie była oszałamiająca, więc może znacie kogoś, kto się na niego zdecydował? Niemniej Android 9 Pie jest już dostępny dla następujących modeli od HMD Global: Nokia 8, Nokia 7 Plus, Nokia 6.1, Nokia 6.1 Plus i Nokia 7.1.  Ewidentnie brakowało tutaj dzisiejszego bohatera.

Zobacz też: Ile zapłacimy za Nokię 9 PureView?

To, co wyróżniało, a nawet wciąż wyróżnia Nokię 8 Sirocco, to przede wszystkim wyświetlacz o proporcjach 16:9, który dodatkowo został zagięty na krawędziach. Nie oferuje on zeszłorocznej, flagowej specyfikacji, gdyż na pokładzie jest Snapdragon 835 sprzed dwóch lat, ale to nie zmienia faktu, że wydajnością wciąż ten model się wyróżnia w fińskim portfolio. Tymczasem wciąż czekamy na Nokię 9!

Źródło: NokiaPowerUser

Sprawdź najnowsze wpisy