ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPhone

Kiedy Apple porzuci notcha w iPhone’ach?

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Notch, czyli wcięcie w ekranie – dużo osób go nienawidzi nienawidzi, jednak są też tacy, którym nie przeszkadza. Pierwsza grupa osób raczej przeważa, więc jeśli do niej należysz, a jednocześnie jesteś fanem smartfonów Apple, to z pewnością spodoba ci się informacja, która mówi, że notch w iPhone’ach wkrótce zniknie.

iPhone i notch – kiedy ta para się rozstanie?

Kiedy na rynku pojawił się iPhone X z niesławnym notchem, to wiele konkurencyjnych firm nagle stwierdziło, że oni też chcą mieć swojego „potworka”. iPhone i notch to dziś dość charakterystyczna para, ale wygląda na to, że Apple już wkrótce pozbędzie się szpetnego wcięcia. Jak informuje Ice Universe, czyli człowiek znany ze swoich „wtyków” w branży, notch w iPhone’ach zniknie dopiero w 2020 roku. Na jego miejsce wstąpi dziurka w ekranie (co prawda też forma notcha), prawdopodobnie taka jak w Galaxy A8s.

Zobacz także: Tajemniczy składany smartfon na filmie. Jeśli jest prawdziwy, to szykuje się niemała rewolucja

Ice Universe jest bardzo wiarygodnym źródłem, którego informacje wielokrotnie się sprawdzały. Niestety wcale nie musi tak być w tym przypadku, więc mimo wszystko wciąż radzę czytać ten tekst z lekkim przymrużeniem oka. Warto jeszcze wspomnieć, że bieżący rok także może być ciekawy dla fanów smartfonów z logiem nadgryzionego jabłka – według jednego z analityków, nadchodzą iPhone’y z USB-C oraz Touch ID w ekranie.

Źródło: Twitter (@UniverseIce)

Sprawdź najnowsze wpisy