Przyciszanie muzyki przez aplikacje poradnik

Czy wiesz, ile urządzeń z Androidem zostało przedstawionych w 2018 roku?

Newsy

Wiele podsumowań mogliście już zobaczyć na łamach naszego portalu. Jednak nigdy ich mało. Najświeższym z nich jest zestawienie najchętniej czytanych przez Was tekstów w 2018 roku. Jednak zastanawialiście się, ile urządzeń z Androidem pojawiło się na rynku w zeszłym roku? Setki, tysiące, setki tysięcy? Poznajmy odpowiedź.

Niemalże 3100 urządzeń z Androidem zostało przedstawionych w 2018 roku

Android tworzenie aplikacji problem

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

To jednak nie ostatnia ciekawa statystyka, która podsumowuje miniony rok w liczbach. Niemniej zacznijmy od wyjaśnień. Z racji, że producentów na świecie jest wiele, to nie tak łatwo określić liczbą urządzeń, które zostały wdrożone na rynek. Dlatego skupmy się na tych, które oficjalnie otrzymały certyfikację Google Play. Statystyki zdecydowanie najlepiej przegląda się w punktach, więc oto one:

  • 664 nowych urządzeń z Androidem to tablety
  • tylko 22 smartfony ze Snapdragonem 845 dostały certyfikację Google Play (z prawie 3100!)
  • uwzględniając telewizory, Xiaomi wydało 20 urządzeń z Androidem — głównie jest to seria Mi 8
  • Huawei wydało 31 urządeń
  • Samsung zdecydowanie wygrał – 53 urządzenia
  • zaledwie 41 urządzeń z Androidem Pie dostało certyfikację
  • 121 urządzeń mogło się pochwalić więcej niż 4 GB RAM

Powyższe dane doskonale pokazują, że flagowe modele to w głównej mierze ciekawostka. Też jak zapewne zauważyliście, zliczane były nie tylko smartfony i tablety, ale też telewizory, ale już niekoniecznie urządzenia noszone z Wear OS.

Zobacz też: Magnetyczne USB-C od Microsoftu zdecydowanie ułatwi życie.

Ogólnie urządzeń pojawiło się zdecydowanie więcej. Oczywiście rządzą Chiny, ale większość mniej znanych firm nie stara się o certyfikację Google Play. W Państwie Środa wszystkie urządzenia mobilne nie mają oficjalnego dostępu do usług Amerykanów. Niemniej taki Huawei i Xiaomi stara się o przyznanie uprawnień, nawet jeśli dany model debiutuje wyłącznie w Chinach.

 

Źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x