Składane smartfony mają na dobre zawitać na mobilnym rynku właśnie w rozpoczętym, 2019 roku. Oczywiście to nie oznacza, że już mamy przestawiać się na nowe typy urządzeń. Przede wszystkim każdy producent będzie chciał wyczuć rynek, więc dostępność poszczególnych propozycji będzie ograniczona. Niektórzy też radzą omijać pierwsze generacje nowości, aby zainteresować się kolejnymi, bardziej dopracowanymi. W takim razie chciałbym przedstawić Wam następny przykład składanego smartfona — tym razem od BOE.

Składany smartfon od BOE urzeczywistnieniem domysłów

Dotychczas poznaliśmy FlexPai i prototyp Samsunga w kategorii składanych smartfonów. Teraz dochodzi do gry prezentacja od BOE, których model możecie obejrzeć na powyższym filmie. Model ten wykorzystuje 7,65-calowy panel AMOLED o rozdzielczości 2048×1536 (WQHD). Maksymalna jasność oscyluje w granicach 380 nitów, czas reakcji wynosi 1 ms, a zakres barw wskazuje na 118% w skali NTSC. Tak, BOE to firma odpowiedzialna za wyświetlacze. Co w nim wyjątkowego? Fakt, że promień zagięcia wynosi zaledwie 1 mm, co pozwala praktycznie na płasko złożyć ekran. 

boe skladany smartfon huawei

Samsunga pomysł ogranicza się do dwóch wyświetlaczy jak na powyższej grafice. Widać doskonale, że płaskie złożenie już na bazie prototypów niekoniecznie się spełniają. To właśnie wyróżnia BOE. Firma dodaje jeszcze statystyki wytrzymałości – 100 tysięcy złożeń. Czy to dużo? Producent zapewnia, że odpowiednio.

boe skladany smartfon huawei

Zobacz też: LG nie ma zamiaru spieszyć się z aktualizacjami.

Który producent urządzeń mobilnych może wykorzystać wyświetlacze BOE? Na myśl od razu nasuwa się Huawei. Tak, obie firmy i jeszcze LG łączy niezbyt miła przygoda z Mate 20 Pro i „zielonym” wyświetlaczem. Niemniej nie powinno mieć to żadnego wpływu na dalszą współpracę i rozwój mobilnego rynku.

Źródło: GSM  Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.