Czy Samsung wybrał odpowiednie akumulatory dla wszystkich Galaxy S10

Łukasz Pająk Newsy 2019-01-04

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że chcąc kupić smartfona z możliwie najlepszym akumulatorem, to z pewnością nie może to być flagowa propozycja. Znajdziemy kilka wyjątków od tej reguły, ale w głównej mierze są to specjalne wersje, które niekoniecznie są dostępne w Polsce. Na tym tle wyróżnia się Huawei, a co z Samsungiem? Może akumulatory Galaxy S10 odmienią sytuację?

Oto akumulatory, które pojawią się w Galaxy S10

To już kolejne źródło, które wskazuje na identyczne pojemności akumulatorów dla poszczególnych modeli. Innymi słowy, szykujmy się na to, że Samsung zapakuje do swoich modeli następujące baterie:

 • Galaxy S10 Lite – 3100 mAh
 • Galaxy S10 – 3500 mAh
 • Galaxy S10 Plus – 4000 mAh

Jak to najlepiej podsumować? Jest lepiej, niż w poprzednim roku, ale wspomniany Huawei wciąż jest lepszy, jeśli za wyznacznik weźmiemy stosunek przekątnej wyświetlacza do pojemności. Niemniej liczy się jeszcze oprogramowanie, czyli czynnik, który da o sobie znać dopiero po właściwych testach smartfonów.

Zobacz też: Oto darmowe gry, które przede wszystkim nie irytują.

Czy Samsung mógł się bardziej postarać? Niektórzy wskazują, że tak. Patrząc na Galaxy Note9, który wspomniany stosunek ma identyczny, co prawdopodobnie będzie oferował Galaxy S10 Plus, to ten drugi po prostu powinien być lepszy. Jednak pamiętajmy, że Galaxy Note9 jest zapakowany w większą obudowę. Nadchodząca premiera stawia na mniejsze ramki, co już wiemy, jak bardzo odbija się na wymiarach serii Galaxy S10.

Źródło: Twitter, Reddit • 0001

  Akumulatory takie mogą pozostać tylko niech dadzą szybkie ładowanie oppo super vooc lub Huawei super charge i będzie super!

  • KepleRPL

   Ice podawał jakiś czas temu, że Samsung działa w tym temacie. Dopiero co z resztą pojawił się wpis, że ładowarka będzie nie mniej niż 20 watowa

 • Reshixa

  Śmieszne te pojemności. Xiaomi redmi note 4 ekran 5,5″ i bateria 4100mAh. A te samsungi?…. S10 lite wychodzi najlepiej pod względem bateria-ekran.

 • KepleRPL

  Jeżeli tylko utrzymają nadal ten dzień do półtora na jednym ładowaniu przy średnim wykorzystaniu to raczej nie będzie to ani na plus ani na minus więc tak w sam raz.x