umi x2s

Niezorientowani w tematyce mobilnych technologii konsumenci często kupują smartfony pod kątem ich danych technicznych ujrzanych na papierze. Producenci bardzo szybko to spostrzegli i w wielu kwestiach stawiano na ilość, a nie jakość. Taka sytuacja miała miejsce z ilością megapikseli w aparacie, a teraz przyszła pora na ilość rdzeni procesora.

Do dnia dzisiejszego Samsung ze swoim układem Exynos był jedynym producentem, który mógł pochwalić się posiadaniem 8-rdzeniowych procesorów. W praniu jednak okazało się, że tak naprawdę nigdy nie są wykorzystywane wszystkie jądra na raz. Niedawno Koreańczycy wprowadzili uaktualnienie tego układu, które umożliwia działanie układu na pełnych obrotach bez podziału na procesy mniej lub bardziej wymagające. Niestety, ale posiadacze Samsungów z Exynosami 5 Octa takiego usprawnienia nie dostaną toteż nie można nazwać Note’a 3 i S4 urządzeniami z pełnoprawnym 8-rdzeniowym procesorem. Dzisiaj jednak mało znany producent Umi zaprezentował w Hong Kongu swojego najnowszego smartfona o nazwie X2S, który został okrzyknięty pierwszym smartfonem przełamującym barierę 4-rdzeniowych słuchawek. Układ wykorzystany w X2S to produkcja MediaTek z nazwą kodową MT6592. Jego parametry prezentują się następująco: częstotliwość taktowania rdzenia ustawiona na 1,5GHz oraz 2GB RAM. Pozostałe dane techniczne smartfonu pozwalają położyć X2S na najwyższej półce:

  • 5-calowy wyświetlacz FullHD;
  • 13MPx aparat z soczewkami produkcji Sony;
  • 32GB wbudowanej pamięci.

Cena najnowszego dzieła firmy Umi prezentuje się typowo dla chińskiego rynku i wynosi niecałe 1100 zł. Parametry wydają się naprawdę znakomicie, ale na prawdziwy test wydajności X2s będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, gdyż data wprowadzenia na rynek nie została określona.

 

źródło: The Droid Guy

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.