Umi X2S – pierwszy smartfon z pełnoprawnym 8-rdzeniowym procesorem

Newsy

umi x2s

Niezorientowani w tematyce mobilnych technologii konsumenci często kupują smartfony pod kątem ich danych technicznych ujrzanych na papierze. Producenci bardzo szybko to spostrzegli i w wielu kwestiach stawiano na ilość, a nie jakość. Taka sytuacja miała miejsce z ilością megapikseli w aparacie, a teraz przyszła pora na ilość rdzeni procesora.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Do dnia dzisiejszego Samsung ze swoim układem Exynos był jedynym producentem, który mógł pochwalić się posiadaniem 8-rdzeniowych procesorów. W praniu jednak okazało się, że tak naprawdę nigdy nie są wykorzystywane wszystkie jądra na raz. Niedawno Koreańczycy wprowadzili uaktualnienie tego układu, które umożliwia działanie układu na pełnych obrotach bez podziału na procesy mniej lub bardziej wymagające. Niestety, ale posiadacze Samsungów z Exynosami 5 Octa takiego usprawnienia nie dostaną toteż nie można nazwać Note’a 3 i S4 urządzeniami z pełnoprawnym 8-rdzeniowym procesorem. Dzisiaj jednak mało znany producent Umi zaprezentował w Hong Kongu swojego najnowszego smartfona o nazwie X2S, który został okrzyknięty pierwszym smartfonem przełamującym barierę 4-rdzeniowych słuchawek. Układ wykorzystany w X2S to produkcja MediaTek z nazwą kodową MT6592. Jego parametry prezentują się następująco: częstotliwość taktowania rdzenia ustawiona na 1,5GHz oraz 2GB RAM. Pozostałe dane techniczne smartfonu pozwalają położyć X2S na najwyższej półce:

  • 5-calowy wyświetlacz FullHD;
  • 13MPx aparat z soczewkami produkcji Sony;
  • 32GB wbudowanej pamięci.

Cena najnowszego dzieła firmy Umi prezentuje się typowo dla chińskiego rynku i wynosi niecałe 1100 zł. Parametry wydają się naprawdę znakomicie, ale na prawdziwy test wydajności X2s będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, gdyż data wprowadzenia na rynek nie została określona.

 

źródło: The Droid Guy


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x