zamykanie aplikacji w tle

Twój smartfon zbyt szybko wyłącza aplikacje w tle? Sprawdź ten ranking

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Jeszcze kilka lat temu zainstalowanie kilku aplikacji ze Sklepu Play potrafiło sprawić, że nasz smatfon drastycznie zwalniał, a jego akumulator rozładowywał się w mgnieniu oka. Google postanowiło z tym walczyć i zaimplementowało w Androidzie wiele funkcji, które najzwyczajniej w świecie mają na to nie pozwalać. Jednak jeszcze producenci mogą dorzucić do tego swoje 5 groszy, co nie zawsze przekłada się na pozytywne doświadczenia. Zapewne niejednokrotnie zauważyliście, że Wasz smartfon zamyka aplikacje, które są w tle. Bynajmniej nie jest to wyłącznie kwestia optymalizacji.

Ranking producentów, których modele najszybciej wyłączają aplikacje w tle

dont kill my app zamykanie aplikacji w tle

Każdy producent chce móc pochwalić się jak najdłuższą pracą na jednym ładowaniu. Użytkownicy też chcą uzyskiwać podobne efekty. To jeden z głównych czynników, dla którego producenci bardziej radykalnie podchodzą do zamykania aplikacji w tle. Jednak każda firma inaczej traktuje to zagadnienie, więc postała strona Don’t kill my app!, która pokazuje 8 producentów w dosyć specyficznej skali. Im więcej… grafik, tym gorzej. Na samym szczycie jest Nokia, której autorzy wytykają wyłączanie gier i programów w tle po około 30 minutach od wyłączenia wyświetlacza. Niejako ma to sens, ale nie powinno to dotyczyć tytułów, które wtedy badają nasz sen czy też różne typowo sportowe propozycje. Na drugim miejscu znalazł się OnePlus, który słynie z dobrych opinii na temat Oxygen OS. Jednak limity pracy w tle są odczuwalne. W moim przypadku irytuje fakt, że aplikacja od łączenia się z zegarkiem, musi się restartować.

Zobacz też: Google nie ma zamiaru spieszyć się z wydaniem Pixeli Lite.

Myślicie, że wspomniana strona tylko szydzi z producentów? Nic z tych rzeczy, znajdziecie na niej opis każdego przypadku zabijania procesów w tle oraz rozwiązania, jak sobie z tym radzić. To główna wartość, którą doceniam w Don’t kill my app!

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy