W tym roku wielką niespodziankę sprawiła nam firma NEC, znana do tej pory głównie z produkcji sprzętu komputerowego. Na swoim stoisku podczas największych na świecie mobilnych targów pokazała ona dwa produkty z Androidem na pokładzie. Pierwszym z nich był tablet łudząco przypominający Kyocerę Echo, zaś drugim był netbook. Kilka zdjęć z NECowym netbookiem i tabletem możecie zobaczyć poniżej. Zapewniamy Was, że nie są to ostatnie nasze zdjęcia z MWC. Zamierzamy odwiedzić jeszcze takie sławy jak Motorolę, HTC, czy polskiego Playa, który również jest na targach. Ponadto, możecie spodziewać się fotek ze stoisk mniej znanych producentów. Odwiedzajcie nas codziennie, aby być na bieżąco.

[Dodano 10:30] 
Odnośnie przedstawionych poniżej urządzeń. Oba przeznaczone są na rynek japoński – pracownicy stoiska nic nie wiedzą na temat wprowadzania produktów do Europy. Urządzenie z dwoma ekranami wyposażone jest tylko w jeden procesor jednordzeniowy 600MHz. Jego ekrany mają rozdzielczość 800×600. Jest to propozycja głównie dla szkół.
Drugi produkt NECa – czyli netbook z Androidem posiada 1GB pamięci RAM, dwurdzeniowy procesor Tegra 2 o taktowaniu 1GHz. Jego rozdzielczość ekranu to 1024×600. Zainstalowana wersja Androida to 2.2. 

{vsig}mwc2011/resized/nec{/vsig}

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz