skaner siatkówki oka samsung galaxy s5

Smartfony w dzisiejszych czasach stały się potężnym urządzeniem, które mieszczą ogrom danych i tym samym stanowią idealny łup dla bardziej inteligentnych złodziei. W takim razie należy się przed tym uchronić, co widać po coraz to nowszych zabezpieczeniach stosowanych w urządzeniach mobilnych.

Ostatnio modnym stał się czytnik linii papilarnych, a to głównie za sprawą wykorzystania go w tegorocznych iPhone’ach. Również niedawno zaprezentowany One Max potrafi skanować dermatoglify. Pojawiły się także plotki, że odpowiednie edycje obecnie produkowanych Samsungów zostaną wyposażone w taką funkcję. Jednak Koreańczycy mają najprawdopodobniej jeszcze lepszy pomysł na wykorzystanie naszych wyjątkowych i oryginalnych cech jako istoty ludzkiej. Ostatnie informacje, które pojawiły się w Internecie donoszą, że Samsung pracuje nad skanerem siatkówek oczu, co w wiadomy sposób pozwoli zabezpieczyć telefon. Niestety, ale nie ma żadnych szczegółowych wiadomości, które mogłyby nas nakierować na sposób działania tego elementu w smartfonach. Niemniej jednak, jeżeli okaże się to prawdą to Koreańczycy wyraźnie pragną być o krok do przodu przed konkurencją w każdej kwestii.

Pierwszą słuchawką, która ma korzystać ze skanera siatkówek oka będzie oczywiście nadchodząca topowa słuchawka firmy – Galaxy S5 – która prawdopodobnie swoją premierę ma mieć podczas targów Mobile World Congress w połowie drugiego miesiąca przyszłego roku.

 

źródło: AndroidSaS

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.