Mapy Google to obecnie najpopularniejsza nawigacja mobilna na świecie. Na co dzień korzystają z niej miliony użytkowników, co z pewnością motywuje Google do dalszego rozwijania aplikacji i wprowadzania nieustannie nowych funkcji. Skoro już o funkcjach mowa, to dziś gigant z Mountain View dodał do aplikacji Google Maps kolejną, która z pewnością ułatwi życie wielu osobom.

Wiadomości w Mapach Google

Google dodało oficjalnie do Map Google funkcję wysyłania wiadomości, która została zapowiedziana już jakiś czas temu. Wbrew pozorom, nie jest to kolejny komunikator do rozmów pomiędzy znajomymi. Wręcz przeciwnie – zakładka „Wiadomości” powstała po to, by kontaktować się z firmami (czyt. sklepami, restauracjami, kawiarniami itd.) bezpośrednio w aplikacji. Aby móc wysłać wiadomość danej firmie, musi ona oczywiście wyrazić chęć korzystania z tej opcji. Następnie wystarczy znaleźć wspomnianą działalność na mapie, kliknąć na nią i wybrać opcję wysłania wiadomości.

Zobacz także: Pedofilia na Wykopie

Jak dla mnie to świetna funkcja – nierzadko napisanie wiadomości jest po prostu szybsze, niż dodzwonienie się do placówki, do której próbuje się dobić kilka osób w tym samym czasie. Na chwilę obecną nie jestem w stanie stwierdzić, czy ów funkcja jest już dostępna dla wszystkich użytkowników, choć sam ją posiadam. Znając jednak Google, być może niektórzy będą musieli poczekać trochę dłużej.

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.