ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
lg g7 thinq

LG zdradza swoje „plany” aktualizacji do Androida Pie

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Na wielu producentów możemy narzekać, że nie są chętni do aktualizacji swoich smartfonów. Patrząc na Wasze komentarze, to najwięcej obrywa się Samsungowi. Wiele wskazuje na to, że to najzwyczajniej w świecie domena Koreańczyków, bo LG też nie radzi sobie najlepiej. Dotychczas firma wydała aktualizację do Androida Pie tylko dla jednego modelu i jest nim LG G7 One należący do rodziny Android One. Brzmi to absurdalnie, gdy spojrzymy na portfolio konkurencji — na przykład Sony. Niemniej Koreańczycy postanowili uchylić rąbka tajemnicy odnośnie do swoich planów na przyszły kwartał.

LG zaktualizuje tylko jeden model do Androida Pie w przyszłym kwartale

lg g7 notch

Należałoby oczekiwać, że teraz przyszła pora na aktualizację flagowych modeli. Jest to jak najbardziej dobry trop, bo w końcu LG G7 ThinQ otrzymał wersję testową Androida Pie ponad miesiąc temu. To właśnie ten model ma być tym jedynym, który otrzyma nowe oprogramowanie w pierwszym kwartale 2019 roku. Tak, przez 3 miesiące firma planuje zaktualizować tylko jednego smartfona. To kolejny absurd, w który ciężko uwierzyć, aczkolwiek to oficjalne informacje firmy, pochodzące z ich koreańskiej strony. Co z LG V40? Pojawią się poprawki, ale wciąż bazujące na Oreo. Podobna sytuacja dotyczy G6 i V30.

Zobacz też: Czym jest ciemny tryb i czy warto z niego korzystać?

Co jeszcze można dołożyć do tych ogłoszeń? Fakt, że LG otworzyło w tym roku Centrum Aktualizacji, którego zadaniem miało być przyspieszenie wydawania nowych wersji oprogramowania oraz poprawa ich stabilności i wydajności. Jak to wyszło w praktyce? Sami możecie ocenić. Ja jednak liczę, że Koreańczykom uda się przyspieszyć pracę i plotki na temat Pie dla V40 w styczniu zostaną urzeczywistnione.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy