LG zdradza swoje „plany” aktualizacji do Androida Pie

Łukasz Pająk Newsy 2018-12-31

Na wielu producentów możemy narzekać, że nie są chętni do aktualizacji swoich smartfonów. Patrząc na Wasze komentarze, to najwięcej obrywa się Samsungowi. Wiele wskazuje na to, że to najzwyczajniej w świecie domena Koreańczyków, bo LG też nie radzi sobie najlepiej. Dotychczas firma wydała aktualizację do Androida Pie tylko dla jednego modelu i jest nim LG G7 One należący do rodziny Android One. Brzmi to absurdalnie, gdy spojrzymy na portfolio konkurencji — na przykład Sony. Niemniej Koreańczycy postanowili uchylić rąbka tajemnicy odnośnie do swoich planów na przyszły kwartał.

LG zaktualizuje tylko jeden model do Androida Pie w przyszłym kwartale

lg g7 notch

Należałoby oczekiwać, że teraz przyszła pora na aktualizację flagowych modeli. Jest to jak najbardziej dobry trop, bo w końcu LG G7 ThinQ otrzymał wersję testową Androida Pie ponad miesiąc temu. To właśnie ten model ma być tym jedynym, który otrzyma nowe oprogramowanie w pierwszym kwartale 2019 roku. Tak, przez 3 miesiące firma planuje zaktualizować tylko jednego smartfona. To kolejny absurd, w który ciężko uwierzyć, aczkolwiek to oficjalne informacje firmy, pochodzące z ich koreańskiej strony. Co z LG V40? Pojawią się poprawki, ale wciąż bazujące na Oreo. Podobna sytuacja dotyczy G6 i V30.

Zobacz też: Czym jest ciemny tryb i czy warto z niego korzystać?

Co jeszcze można dołożyć do tych ogłoszeń? Fakt, że LG otworzyło w tym roku Centrum Aktualizacji, którego zadaniem miało być przyspieszenie wydawania nowych wersji oprogramowania oraz poprawa ich stabilności i wydajności. Jak to wyszło w praktyce? Sami możecie ocenić. Ja jednak liczę, że Koreańczykom uda się przyspieszyć pracę i plotki na temat Pie dla V40 w styczniu zostaną urzeczywistnione.

Źródło: XDA Developers • morpheus

  Dlatego wracam do iOSa w tym roku. Android ma wiele zalet, ale brak tutaj stabilności. Jak w iOS wyjdzie jakiś problem, dodatkowo nagłośniony, to można się spodziewać szybkiej aktualizacji rozwiązującej problem. A w Androidzie, nawet jak wyjdzie ta jedna jedyna aktualizacja w całym cyklu życia danego modelu telefonu to człowiek i tak się zastanawia czy zaktualizować. Bo a nuż będzie jakiś poważny bug, np. bateria zacznie trzymać 4 godziny a wcześniej dawała radę 15. W przypadku Androida to jest ruletka czy po ujawnieniu tego typu problemów pojawi się patch.
  Co do LG to żal, że taka olewka klienta jest. Jak dział mobilny ma zacząć przynosić jakikolwiek zysk jak sami strzelają sobie samobóje takimi „kwiatkami”.

 • Reshixa

  Okej…czyli po G7 będzie V40 przez kolejne 3 miesiące, później V35, V30 a później G6…czyli Pie dla G6 na początku 2020 roku o ile sobie o nim przypomną….

  • Franciszek Dolas

   Ja chyba na następny telefon wybiorę jakieś jabłko.

   • dzid3k

    Sony, Xiaomi, Samsung (eSki) mają aktualizacje do nowszych androidów.. Nie wspominając o golsach jak Nokia czy motorola…

    • Leon

     OnePlus i wszystko w temacie 😉

    • Zorpox

     Musiałbym być skończonym debilem by kupować telefon ze względu na aktualizacje.

   • Zdzisław Dyrman

    Polecam grójeckie.

 • stark2991

  To Centrum Aktualizacji to może dopiero zaczęli budować? Serio, nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego LG dopiero ogłasza plany aktualizacji jednego modelu, kiedy są na rynku marki, które zdążyły już zaktualizować kilka modeli, w tym niektóre z poprzedniej generacji. Czym oni się tam zajmują? Oglądaniem memów?

  • Marek

   Czym oni się tam zajmują?

   Czytają artykuły o aktualizacjach konkurencji i załamują ręce. 🙂x