28. października – premiera Androida 4.4 KitKat i Nexusa 5?

2 minuty czytania
Komentarze
this is it kitkat

Od dłuższego czasu przedstawiamy Wam informacje dotyczące dwóch najnowszych pewnych produktów firmy z Mountain View, które w najbliższym czasie powinny mieć swoją premierę. Tylko cały czas pozostawała jedna niewiadoma – dzień, w którym moglibyśmy oficjalnie ujrzeć Nexusa 5 i system, który nim będzie zarządzał, czyli Android 4.4 KitKat.

W ostatnich dwóch dniach oficjalnego konto KitKata na Twitterze dostarcza nam bardzo interesujących, a zarazem zagadkowych informacji, które najprawdopodobniej dotyczą właśnie terminu prezentacji najnowszych produktów Google. Oto pierwsza wiadomość z dwóch dotychczasowych:

„Everybody dance now!” to tytuł bardzo popularnego utworu, który doczekał się wielu oficjalnych coverów, ale wszystko ma swoje źródło u „C&C Music Factory”. Z początku nie wydaje się, aby to miało jakiś sens, ale wystarczy przypomnieć sobie poprzednią nazwę tego zespołu, która brzmi: „28th Street Crew”. Wskazuje to już pobieżnie pewny dzień, ale mimo wszystko to dalej nic pewnego. W takim razie zobaczmy tweet  z 16. października:

„This is it” to kolejne muzyczne nawiązanie, tym razem do Micheala Jacksona, którego film dokumentalny o takiej właśnie nazwie miał swoją premierę 28. października 2009 roku.

Łącząc fakty, otrzymujemy niemalże pewną datę konferencji, na której z pewnością powinniśmy poznać Androida 4.4 KitKat. Istnieje możliwość, że urządzeniem, na którym będzie prezentowany nowy system to Nexus 5. Według ostatnich plotek, Google również może tego samego dnia przedstawić swojego smartwatcha Gem Nexus.

Kolejne dni powinny nam rozwiać ostatnie wątpliwości i tym samym będzie można rozpocząć odliczanie do kolejnego ważnego wydarzenia w świecie Androida.

Motyw